Şikayet No : 92   Durum : CEVAP BEKLİYOR
  • SON YORUMLANAN ŞİKAYETLER

Alo Şikayet Hatları

13 Temmuz 2013 23:43 Sikayet.com -. Mersin

Alo Şikayet Hatları;
Alo şikayet hatları son zamanların şikayet çözme araçları olarak ortaya çıktı. Her kamu kuruluşu ve bakanlık şikayetlerin daha hızlı çözülebilmesi daha etkin bir sorun çözme yöntemi olarak alo şikayet hatlarını kurdu. Alo şikayet hatlarına gelen telefon aramaları hiç de azımsanacak kadar değil. Öyle ki geçen sene itibariyle neredeyse 1 milyon üzeri şikayet yapıldığı kaydediliyor.

Şikayetlerin telefonla çözüme kavuşturulması diğer teknolojik araçlardan daha kolay olduğu için tercih edilen bir yöntem olmuş durumda. Tüketicilere daha kolay geldiği için her türlü şikayet alo şikayet hatlarıyla çözüme kavuşturulabiliyor. Şikayet hatlarında hizmet veren yetkililer şikayetlerinizi dinledikten sonra gerekli yerlere iletiyor ve şikayet çözümü için devreye giriliyor.

Şikayetinizi bildirmek için şikayetinizle alakalı alo şikayet hattı numarasını bilmeniz gerekiyor. Eğer gıda ile ilgili şikayetleriniz var ise alo 174 gıda şikayet hattını arayarak şikayetinizi iletebilirsiniz. Eğer şikayetiniz sigara bırakma ile alakalı ise de alo 171 sigara bırakma hattı sizlerin aramasını bekliyor. Şikayetlerinizin sebebi sosyal güvenlik kurumu ise alo 170 SGK nın şikayet hattını çevirebilirsiniz. Şikayetinize sebep eğer bir eğitim kurumu veya Milli eğitim ise alo 147 meb eğitim şikayet hattını arayarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

Alo sağlık şikayet hattına ulaşmak için aramanız gereken numara alo 184 sağlık şikayet hattı. Bu ve buna benzer numaralar insanların şikayetlerini daha kolay çözebilmesi için kurumlar tarafından hayata geçirildi. Tüketicilere de faydası olduğu açıktır. Ancak bu şikayet hatlarının amacının dışında kullanıldığı zamanlar da olmuyor değildir. Bazen aradığınız şikayet hatlarından bazıları sizlerin telefon numaralarını bazı yerlerle paylaşabiliyorlar. Bu durum olunca da sizlere ummadığınız yerden onlarca taciz edici telefon çağrısı ve mesaj geliyor. Amacı dışında kullanmaya bir örnek de asılsız şikayetler. Asılsız şikayetlere de caydırıcı önlemler alınmaya başlandı.

Alo şikayet hatları amacına uygun kullanıldığında gerçekten işe yarayan bir uygulama. Bu uygulamayla hem zamandan hem paradan tasarruf yapabiliyorsunuz. Şikayetlerinizi alo şikayet hatlarıyla çözemediğiniz durumlarda bimer (başbakanlık bilişim ve iletişim teknolojileri) aracılığıyla da çözüme kavuşturabilirsiniz. Alo 150 bimer'i arayarak şikayet, sorun ve isteklerinizi iletebilir ve çözüme kavuşturmayı bekleyebilirsiniz. Ürünlerle alakalı şikayet yaşadığınız durumlarda da tüketici hakem heyetlerine başvurabilir ve hakem heyetlerinin telefon numaralarını kaymakamlıklardan ve valiliklerden alabilirsiniz.

Şikayetsiz günler yaşamanız dileğiyle:)

Etiket : Şikayet Tüketici Şikayetleri alo şikayet alo şikayet hatları bimer şikayet hattı tüketici yorumları tüketici haberleri Her Şikayet Bir Fırsattır tüketici hukuku Okunma : 1643
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (1)

Sikayet.com --
Sikayet. C. 15 Temmuz 2013

1 yıldır hem dsmart hemde dmart net kullanıcısıyım. aylık 67 tl fatura öduyorum. gecen ayl vermelı 3 gun ödemem gecıktı dıye yayınımı anında kestıler. telefon actıgımda 20 tl acma parasını kabul edıyorsanız yayını acalım dedıler. caresız kabul ettım. 1 aydır 100 e yakın kanal göstermemeye basladı bunların ıcınde star, ntv, kanaltürk gibi normal yayın yapan kanallarda var. müşterı hızmetlerını aradıgımda 30 tl karsılıgında hemen servıs gonderelım dedıler ancak 6 ay once evımı tasıdıgımda da 30 tl karsılıgı canak montesı demıslerdı eve gelen servıs 80 tl aldı ve gitti. Ben her ay hem 35 tl tv parası ödeyıp hemdeoksitlendıgını ıddıa ettıklerı çanak tamırı ıcın 30 TL veremem resmen yaptıkları mağduriyet.

Cevap yaz 0 0
Her Şeyden Bir Şikayet Var! Son Zamanların Yeni Trendi, Şikayet Siteleri