Aras Kargo Faturasız Ürün Mü Taşıyor
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 16918   Durum : CEVAP BEKLİYOR
  • SON YORUMLANAN ŞİKAYETLER

Aras Kargo Faturasız Ürün Mü Taşıyor

22 Ocak 2014 14:43 Murat B.

Ayakabilar.com;
Ayakabilar.com internet sitesinden kapıda ödemeli Adidas Daroga marka ayakkabı sipariş ettim. 07.01.2014 tarihinde Aras kargo ile bir ürün geldi, önce açıp içine bakacağımı söyledim, "Önce parayı tahsil ediyoruz sonra ürünü açıyorsunuz, bizim çalıştığımız firmalarda hiç bir şekilde sorun olmaz, olsa bile Aras kargo olarak her türlü arkasında oluruz, eften püften bir firmayla çalışmayız merak etmeyin" dedi.

Ben de 40 tl ödedim ürünü hemen açtım. Ancak içinden benim sipariş ettiğim ürün çıkmadı, ayrıca ürüne ait fatura da çıkmadı. Aras kargo yetkilisine söyledim ancak "Biz paketin içine bakamayız ama bizim çalıştığımız firmalarda hiç bir şekilde sorun olmaz, yarın siz firma ile görüşün öyle çözün" dedi. Ayrıca ürün teslimatı ile ilgili hiç bir şey imzalatmadan gitti.

İlgili firmaya ulaşmaya çalışıyorum, ulaşılamıyor. Durumu Aras kargoya bildirdim, tekrar geri alıp götürelim dediler, şikayet kaydı oluşturdular. İnternet üzerinden alınan ürünlerde 1 hafta itiraz süresi geçmeden önce işlem yapmamız gerektiğini söyledim, 3 kere görüştüm uyardım süre dolmadan sorunu çözelim diye. İlgileniyoruz, genel müdürlük size ulaşacak dediler oyaladılar. Aras Kargo çözecek diye güvendim ancak 7 günlük süre geçti, ardından aradılar.

“Sistemimizde ürün teslim edilmedi görünüyor dediler, ancak ürün bende teslim aldım dedim. Ama yanlış ürün olduğu için ve fatura olmadığı için teslim tutanağına imza atmadım. Aras kargoda benim şikayetim sanki şube şikayeti gibi yansıtılmış, bizlik bir durum yok deyip kapattılar. Tüketici hakem heyeti de 7 günlük süre geçtiği için ve faturası olmadığı için işlem yapmıyor.

Madem ürün Aras kargoda teslim edilmedi görünüyor, o zaman ürünün bedeli karşı firmaya ödenmedi. Bu durumda müşteri memnuniyeti olarak ürünü götürüp parayı vermeyebilirler. En büyük ikinci problem ise ürün faturasız taşınmış, fatura olmadığı için de hiçbir hak iddia edemiyorum. (Aras Kargo seri numarası: AU7247**)

Etiket : aras kargo müşteri yorumları aras kargo şikayetleri ayaklar.com ayakabilar.com ayakabilar.com şikayet ayakabilar.com farklı ürün aras kargo faturasız ürün aras kargo yadımcı olmadı ayakabilar.com e-ticaret şikayetleri Okunma : 2387
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (2)

Murat B. 23 Ocak 2014

Aynen benimki de. 7 gün özellikle bekleyip de ardından bizlik bir durum yok deyip çıkmaları yanlış. Ayrıca faturasız ürün nasıl taşıyabiliyorlar?

Cevap yaz 0 0
Ünal K. 23 Ocak 2014

Ben da adidas siparişi verdim ama gelen taklit puma. Gelen kurye görevlisi de kargoyu açtırmadı.

Cevap yaz 0 0
Birmilyonnokta.com Firma Mağduriyeti Confident Mağazası Arızalı Baza