Avon 10 Yıl Sonra Borç Çıkardı
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 73955   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Avon 10 Yıl Sonra Borç Çıkardı

20 Şubat 2015 11:02 Tuğba G. Kocaeli

10 yıl önce Avon satış temsilciliği yapmaktaydım fakat bu işi uzun sürdüremedim ve beni temsilci yapan kişiyle irtibata geçip üyeliğimi sonlandırmasını istedim. Avon'a kesinlikle hiç bir borcum yoktu, zaten 10 yıldır borcum olduğuna hiç bir şekilde ihtar almadım fakat 10 yıl sonra yaklaşık olarak 400 lira borcum olduğunu bildiren bir mesaj aldım. Takip ettim ayrıca borcum artık Avon'a değil Colectürk denen bir şirkete aitmiş. Avon alacaklarını bu şirkete satmış. Colectürk ile görüşmem sonuncunda 46 lira olan borcumu 10 senede yaklaşık olarak 400 lira olduğunu öğrendim. Kesinlikle eminim borcum olmadığından. Hem olsa bile neden 10 yıl önce üyeliğim sonlandırılmadan bu ücret bana hatırlatılmadı ve tahsil edilmedi benden?

Etiket : avon şikayetleri avon yorumları avon satış temsilciliği colectürk avon ücretleri Okunma : 7065
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 1

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (14)

Betül N. 28 Ekim 2018

6-7 senelik borç bitmiş ama ne olduysa şimdi arayorlar 83 lira olan borç olmuş 650 lira ben o borcu çoktan ödemişim siz kimi kandırıyorsunuz sizi tüketici haklarına şikayet edeceğim bak bakalım kim kimi kandırıyor.

Cevap yaz 0 0
Ezgi K. 7 Mart 2018

Beş altı yıl öncesinde avona üye olarak eklendim temsilci tarafından. Hiç bir borç olmamasına, hiç sipariş verilmemesine ragmen sürekli borç ve icrayla alakakı mesajlar aramalar geliyor. İnsanları bu sekilde mağdur etmeye hakkınız yok. Böyle giderse firma olarak mahkemelik olacaksınız ve de artık eskisi gibi potansiyeliniz de yok çünkü d-andırıcısınız.

Cevap yaz 0 0
İrem G. 10 Ocak 2018

Ben de Avon yapıyordum sonrasında ben de memnun kalmadım siparişlerim eksik geldi parasını vermiş olmama rağmen küpem gelmedi bir sonraki katalogtan vereceğim siparişlerle gelecek dediler o ay'da sipariş veremediğim için küpe arada kaynadı çok zor durumda kaldım olaydan sonra Farmasi'ye geçtim çok şükür gayet mutluyum hiç bir sıkıntım da yok en azından ürünleri sağlıklı.

Cevap yaz 0 0
Gökhan K. 10 Ocak 2018

Avon'dan esime parfüm aldım bildiğiniz tütün kolonyası katalogda koku başka ve güzeldi lütfen yetkililer dönüş yapsın iade değişim varsa yapalim.

Cevap yaz 0 0
A. 1 Ekim 2017

Bu avon hic borcum olmadiğı halde kollekturkle anlasmali. 400 milyon borc gonderiyor ve beni tehtid ediyor. Borcunuzu odemediğiniz takdirde 3000 tl olur diyor devlet buyuklerimiz neden bunun onune gecmiyor. Bizler, üyelikten cikip bunlara para kazandirmayinca boyle yapiyolar 3 senedir 6 ayda bir borc geliyor bu ne ya densizlik biz dar gelirli vatandasiz. Borcum olmadiğından adim gibi eminim bir bilen varsa lutfen yardimcı olsun.

Cevap yaz 0 0
A. 1 Ekim 2017

5 senedir borclu gosterdi beni de. Tavsiyem kesinlikle kanmayin. Sonradan esim arastirdi ve d..andirici olduklari ortaya cikti.

Cevap yaz 0 0
Yasemin T. 30 Mart 2017

Collectürk firması tarafından aylardır aranıyorum benim de ana borcum 400 tl görünüyormuş indirim yapmışlar güya 1800 tl kredi kartına 9 ay taksitlendirme yaparız dediler maalesef yalan söylüyorlar kaç gün uğraştırdılar şimdi tutturdular tek çekim diye kabul etmeyince dosya yenilecek ve 4 bin tl'ye yakın borç çıkacak kapınıza icra gönderecez diyorlar, hem taksitlendirme yapmıyorlar hemde tehdit ediyorlar bu nasıl bir firma bunlar modern tahsilatçı mı yada nedir bunlar ltfn yardımcı olur musunuz?

Cevap yaz 4 0
Yasemin T. 24 Mart 2017

Collectürk diye bir firmadan arayıp 2006 yılından borcum oldugunu söylüyorlar ödemezsen icra yollayacaklarını, madem benim böyle bir borcum var neden 11 yıldır bugüne kadar hiç bir şekilde bana ulaşılmadı ev ve gsm benim üzerime oldugu halde üstelik annemin telini arıyolar avukat masraflarıyla bu borcun 1800 tl oldugunu belirtiyolar, benim bunu ödeyecek gücüm yok zaten böyle bir borcum yok, yardımcı olun lütfen.

Cevap yaz 5 0
Çağdaş K. 10 Ocak 2017

iyi günler avon beni 10 yıl sonra borçlusun diye sürekli arıyor. Ben üyelik hakkında bir bilgiye sahip değilim beni birileri üye yapmış sanırım. Collectürk diye avon'un data bilgileri ile beni sürekli arıyorlar. Benim borcum falan yok yıllar önce böyle bir icra yazısı gelmişti evime bu yazıya da itiraz ettim. Bana 3.500 tl borcum olduğunu, kargo ile ürün yolladıklarını söylüyorlar. Ben bu paraya avon'un kataloğunun tamamını satın alırım. Koşulsuz sürekli arayarak işimi de engellemiş oluyorlar. Böyle büyük bir borç nasıl çıkarırlar anlamış değilim. Tlf nasıl ulaşmışlar onu da bilmiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap yaz 2 0
Onur K. 16 Eylül 2016

Avon'a borcum olmadıgı halde bana dunyanin borcu çıkıyor, bu ne demek ya, sız d..andırıcı mısınız, sız kımsınız. Borcum olmadıgı halde bara dunyanın borcunu cıkarıyorsunuz, sızı savcılaga verecegım.

Cevap yaz 3 0
Ndb Medya Telefonu İade Ettim Yetkiliye Ulaşamıyorum İş Bankası Öğrenci Kartımdan Ücret Kesti