Bernardo Müşteri Memnuniyetsizliği
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 7278   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Bernardo Müşteri Memnuniyetsizliği

19 Kasım 2013 12:17 Ali G.

212 alışveriş merkezi bernardo bayisinden 90 lira değerinde bir ürün aldım.aradan 2 gün geçmeden ve ürünü hiç açmadan (zaten kurulması gereken bir ürün) hediye aldığım kişi kendisi seçsin diye değişim için gittiğimde, indirim günlerinin başladığını değişim için 60 liralık ürün alabileceğimi söylediler.

Birincisi hediye edeceğim kişi karşıda oturuyor. ürünü kendisi seçsin istiyorum, ürünü bırakıp ödediğim para kadar değişim ya da hediye kartı istiyorum ama bayinin sahibi hanfendi, oldukça sert ve aksi bir insan. satarken gayet nazikti, böyle bir şeyi yapamayacağını söyledi inanamadım. her yerde böyle yapılabildiğini, bunun gayet normal olduğunu anlatmaya çalıştığımda, burası bernardo, burda böyle, ben o ürünü nerede saklayacağım dedi. nerede saklayacaksın, satacaksın, benim sorunum değil ki. ben bu ürünü karşıya kadar taşımak istemiyorum ve de hediye aldığım insanın sonradan vazgeçtiğim ürünün ne olduğunu görmesini istemiyorum. 2 gün önce parasını ödediğim ürünü al, bana hediye çeki ya da değişim kartı ver, ben de başka bir bernardodan alışverişimi yapayım. hayır efendim, burası bernardoymuş. Bu bir kenara, indirim yapmanız beni ne ilgilendirir. neden 2 gün önce verdiğim 90 lira, 2 gün sonra 60 lira olsun. eğer ürünü geri verip de, aynı ürünü daha ucuza alacağımı düşünüyorlarsa, zaten sahibine o ürünü almayacağımı da söyledim ama varsayalım alacağım, ne farkeder. bana 30 gün değiştirme hakkı vermişsin. ben o süre zarfında istediğim ürünle, ödediğim fiyat dahilinde değiştirmeliyim. peki ben indirim gününde aynı ürünü 60 liraya alsam, indirim bittikten sonra değiştirmek için gitsem, beyefendi indirim günleri bitti, artık ürünlerimiz yüzde 30 daha pahalı, siz 90 liralık alışveriş yapabilirsiniz mi diyeceksiniz.

Mevzu 10-20 lira değil. kaldı ki öyle olsun, millet 30 lira için bir gün eşşek gibi çalışıyor. ama mevzu hem aptal yerine konulmamak, hem de aptal yerine konulduğun aynı anda saygısızca davranılmaması. hanımefendi resmen beni herkesin yanında aşağıladı burası bernardo, kime şikayet ederseniz edin dedi ve şikayet edeceğim kişinin de ismini verdi, selam da söyledi. sırf yukarıdaki savunmayla bile mahkemeye gitsem haklı çıkacağım ve böyle davranan birine güzel bir cevap vereceğim. Bernardo da bu konuyla ilgilenen bir tane bayan var ve o bayan da (heralde müşteriler delirdiğinden) muhtemelen fbi eğitimi falan görmüş, uzman psikolog. sakin sakin, güzelce bu konuda bir şey yapamayacaklarını söyledi. Daha önce bernardo'dan almış olduğumuz kahvaltı takımının, çatal bıçak saplarının elimizde kaldığını ve porselenlerin hemen hepsinin kenarlarının kırıldığını da sizlerle paylaşmak isterim. kendilerini kötülemek için bunu söylediğimi düşünürse bernardo yetkilileri, ürünler elimde, faturasıyla, gelip görebilirler. ucuz olduğu için yönlendiğim bu mağaza, artık kaba sahibi ya da müdürü ve de saçma hukukları sebebiyle bir daha kapısından girmeyeceğim bir yerdir. hayır, haklısın ya da değilsin. ben müşteriyim yahu. beni ikna et, güzel güzel konuş. hem haksızsın, hem güçlü. Bu yazıyı da, beni aramaları ve ürünümü iade almaları için falan değil, insanları bilgilendirmek için yazıyorum. bernardo yetkilileri boşa zahmet etmesin. Sevgilerimle

Etiket : bernardo şikayet bernardo şikayetim var bernardo tüketici şikayetleri bernardo tüketici hakları bernardo müşteri memnuniyeti bernardo tüketici yorumları Okunma : 5957
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (16)

Naciye Nur İ. 8 Haziran 2018

Bernardo'dan aldıgım yemek takımının tabakları ıkı kere catladı, bırı mıkrodalgada dıgerıne de yemek koyunca. Şıkayate gıttım yuzume bıle bakmadılar, çozum odaklı degıller. Satarken bulbul gıbıler ama urunlerının arkasında durmuyorlar. Bence hatalı urun, cozum yok. Bır daha bernardo mu, Allah korusun.

Cevap yaz 0 0
Deniz Lara Y. 27 Mart 2018

Marmara forum şubesinden almış olduğum yemek takımlarım kırık getirildi, değişimine gittim rengini ve modelini değiştirmek için supla'larımın siparişini verdim bana (perşembe akşamı verdim siparişimi) salı günü elinizde olacak dendi üç hafta oldu her hafta yok kırık geldi yok stoğumuzda yok diyerek oyaladılar ürünlerim hala gelmedi personelleri oyalıyorlar ve lanet olsun bernardo'dan bir çöp bile alırsam. Tek tek bölge müdürlerine kadar şikayet edeceğim, ben böyle saygısızlık görmedim. Müşteri memnuniyeti zerre yok boşuna maaş alıyorsunuz.

Cevap yaz 0 0
Ebru B. 25 Ocak 2018

Merhabalar, ben de bir bernardo mağduruyum keşke önce bu yorumları okuyup sonra gitseydim oraya diyorum şimdi. 3 gün önce bernardo'dan düdüklü tencere aldım daha sonraki gidişimde teşhirdeki ürünün bozuk olduğunu görünce sordum personel teşhirde olduğu için müşterilerin bozmuş olduğunu söyledi iyi de ben de bunu evde kullanacağım bir kaç kullanımdan sonra bende de bozulabilir diye geri götürdüm fakat geri almamak için her şeyi yapıyorlar ben onları Allah'a havale ediyorum böyle rezalet bir kurum daha görmedim. Alışveriş yapmadan önce iyi düşünün lütfen.

Cevap yaz 0 0
Ayhan Ç. 20 Ocak 2018

Arkadaşlar kısaca şunu söyleyebilirim, ben bernardo denilen firma satıcıları ve hepsi olsun yalancı insanlar daha tanımadım hepsine yazıklar olsun insan bu kadar o-rsuz bir satıcı olabilir mi insanları kıskaçlarına alıp malı zorla veriyorlar iade hakkı tanımıyorlar insan pişmanlık duyduğu ürünü nasıl kullanabilir bu ne zalimlik ve de ne barbarlıktır anlayamadım hepsini Allah'a havale ediyorum çok söylenecek şey var ama terbiyem müsade etmiyor bu da böyle bilinsin.

Cevap yaz 0 0
Esra A. 27 Kasım 2017

Almış olduğum bir adet pres ve iki adet bardağın presi geldi iki bardağı gelmedi. Defalarca aramama rağmen bana hiç bir dönüş yapılmıyor. Biz dönüş yapacağız diyorlar ama iki aydır dönüş yapan felan yok. Sadece oyalıyorlar başka hiç bir şey yok.

Cevap yaz 0 0
Tuba A. 18 Mayıs 2017

Satış danışmanın verdiği garanti üzerine aldığım granit tencere takımım çizildi ve bana asla metal değse dahi çizilmeyeceğine garanti vermişti. Ürün incelemeye gitti fakat birşey yapılamıyacağını ve ürünü geri vermek istediklerini söylediler asla hakkımı helal etmiyorum ve o ürünü geri istemiyorum birdaha bu mağazaya uğramıyacağım güvensizsiniz insanları kandırıp haklarını yiyorsunuz.

Cevap yaz 0 0
Eda Erdoğan Y. 10 Mayıs 2017

Bernardo enjoy su matarası aldım kapak kısmındaki şeffaf pilastik düşmüş kızımın tüm çantası defterleri ıslanmış konuyu İzmir Kipa bernardo'ya anlattım oradan satın aldığım için sevgili çalışanınız küstah bir tavır ve konuşma ile kimseden böyle bir şikayet almadık yardımcı olamayız diyerek onca müşteri içinde tersledi ısrarlarım üzerine tlf aldı size döneriz dedi 15 gündür hala haber bekliyorum bernardo olarak sorunuma etkili çözüm istiyorum. Teşekkürler.

Cevap yaz 1 0
Nurcihan K. 19 Eylül 2016

Ayın 7'sinde bernardo'dan aldığım ürün hala gelmedi. İptal ettirmek istiyorum müşteri hizmetleri telefona bakmıyor.

Cevap yaz 0 0
Orhan S. 6 Aralık 2015

Hiçbir ürünleinin arkasında durmadıklarını gibi, satıştan sonra sizi tanımazlar. Çünkü ürünleri hem kalitesiz hem de bir kısmı defolurdur. Onun için satış sonrası hizmet sıfırdır.

Cevap yaz 5 1
M. 20 Kasım 2015

Müşteri ilgisi sıfır, personeller cok ilgisiz, kent park şubesinden nefret ediyorum. Saygısız davranışlar sergiliyorlar, şikayetiminin değerlendirilmesini istiyorum.

Cevap yaz 1 0
Yade Medikal'den Hergün "İcraya Verildiniz" Mesajı Akbank Maaş Kartımı 20 Gündür Alamadım