Şikayet.com

Şikayet.com'a Hoşgeldiniz En Etkili Reklam Müşteri Memnuniyetidir..

Bimer, Başbakanlık İletişim Merkezi

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) bilişim, iletişim ve hızlı internet teknolojileri kullanılarak başbakanlık tarafından hayata geçirilen vatandaşla kamu kurum ve kuruluşları arasında gerçekleştirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. 21. yüz yıl iletişim çağını yaşadığımız şu günlerde kaliteli, düzgün ve sağlıklı işleyen bir halkla ilişkiler uygulaması için günümüz bilişim teknolojilerinin kullanılması bir mecburiyet haline gelmiştir.

BİMER ile oluşturulan bu hızlı iletişim sistemi sayesinde vatandaş ile devlet arasındaki tüm ileri teknoloji ve bilişim kanallarının hepsi açık tutularak vatandaşların şikayet ve bilgi alma konularındaki başvurularının 7 gün 24 saat ve ülkenin en ücra köşesinden yapılabilmesinin yanı sıra, yapılan başvurulara verilen cevapların da çabuk, etkin ve daha ekonomik bir şekilde yürütülmesine olanak sağlanmıştır.

BİMER vatandaşlarımızın devletle iletişim kurmasını ve her türlü problemini çözmeyi amaçlayan bir köprü görevi görmektedir.  BİMER’e vatandaşlarımız günün her saatinde telefon (çağrı merkezi), basbakanlik.gov.tr internet adresindeki form veya e-mail ile ulaşabilmektedir. Bimer’in telefon numarası 150 dir. Bimer’e diğer iletişim kanallarından ulaşmak için Bimer’in resmi web sitesini ziyaret ederek diğer iletişim adresleri bulunabilir.

Ayrıca vatandaşlar Valilik ve Bakanlıklar’ ın Halkla İlişkiler Müracaat Bürosu’na bizzat gelerek bilgi edinme talebinde bulunulabiliyor. Örneğin, bir kamu kurumunda çalışıyorsunuz ilgi amiriniz tarafından psikolojik baskı yapıldı veya bir kamu kurumunda ilgili işleminizde devlat dairesindeki memur sizinle ilgilenmedi ve hakaret etti. Alo 150 ‘yi arayarak şikayet başvurusu yapabiliyorsunuz. Vatandaşlar eğer isterse eğitim ve sağlıktan tutun da vergi dairesi ve belediyelerle ilgili her türlü şikayetin yanında görüş, öneri, eleştiri, bilgi alma ve insan hakları ihlalleri bildirme işlemini bu hat aracılığıyla gerçekleştirebilir.

Alo 150 Bimer numarası herhangi bir şehrimizden arandığında o ilin valiliğindeki halkla ilişkiler birimindeki görevli personel telefona cevap verir. Yetkili memur karşısındaki bilgisayara Başbakanlık web sayfasından telefonla arayan vatandaşın kişisel bilgilerini ve başvurusunu ve konusu ve ayrıntısıyla kaydeder. Daha sonra kayıt altına alınan bu başvuru Valilik’ teki görevli tarafından Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü’ne elektronik sistem üzerinden gönderilir. Vatandaşın gönderilen başvurusu Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü tarafından kısa sürede neticeye ulaştırılır ve başvuru sahibine sonuç ile ilgili olumlu ya da olumsuz cevap verilir.

Bu Bimer çağrı merkezine yapılan başvuru eğer herhangi bir Bakanlık veya Başbakanlık ile alakalı ise yine valiliğin halkla ilişkiler birimindeki yetkili aracılığı ile Başbakanlık web sayfası kullanılarak sistem üzerinden Başbakanlığa gönderilir. Başbakanlıktaki değerlendirme neticesinde yapılan başvuru Başbakanlık Yetkilisi tarafından Bakanlığın ilgili birimine yine aynı internet sistemi üzerinden gönderilir ve başvuru ile alakalı hizmet birimi aracılığıyla cevaplandırılır, vatandaşa yine geri bildirim yapılır.

Verilen cevaba ilişkin detaylar sisteme kaydedilir. Bir çok müracaat ise bu sistem sayesinde başbakanlığa iletilmeden valilikler ve yerel yönetimler tarafından çözüme ulaştırılmaktadır. BİMER uygulaması internet ağı üzerinden bir sistemle yapıldığı için ülkemizin en ücra köşesindeki bir köyden yapılan başvuru ve bu başvuru ile ilgili yapılan her türlü işlem Başbakanlık bilgi işlem servisi tarafından takip edilebilmektedir.

Gönderen:
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (100)
.. Mehtap

benim engelli oğlumu okuldan çıkardılar hemde bakım paramı kestiler. engellilere hem verdiniz hem aldınız böyle adaletsizlik olur mu. bizlere yazık değil mi. hep magdur mu olacağız, lütfen sesimizi duyun. bir milletvekili dünyanın parasını alıyor bizlere verilen 700 tl’yi cok görüyorsunuz. bu adaletsizliğe bir son verin, cok ihtiyacımız var, lütfen.

.. Servet.c.

uşak milli eğitim, çalışan 48 kişiden 10′u alınacak, ödenek yok demiş yazı göndermiş okullara, sözleşmeli çalışan garibanlar ne yapacak.

.. Muhammed.f.

öncelikle iyi günler, ben konya selçuk üniversitesi edebiyat fakültesi birinci sınıf ögrencisiyim, burs başvurusu yaptım ancak geri ödemeli kredi çıktı. aldıktan sonra ödeme güçlügünden dolayı almadım. ikinci öğretim öğrencisi olduğum için harç parası ödüyorum, bundan dolayı sizden burs almak istiyorum ve başka bir sorum daha olacak, ikinci öğretim ücretlerinin kaldırılması veya birinci öğretim ücretleri kadar olmasıyla ilgili bir çalışmanız var mı.

.. Selçuk.k.

Sayın Başbakanım, sizin çok iddialı olduğunuz kentsel dönüşüm yasasının tam olarak işlemediği açıktır. Eskişehir’deki çevre ve şehircilik müdürlüğü onay işlemleri çok uzun sürmektedir. 4 ay gibi bir süre çok uzun bir süre değil midir? Bu işin kısa bir sürede onaylanması gerekirken orada çalışan bürokratların işi yavaştan almaları yüzünden işlemler kaplumbağa hızı ile ilerlemektedir. Vatandaşlarınız için bu konunun incelenmesini arzu ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

.. Kübra

mersin silifke ilçesi uzuncabur köyü kırabıcağı mahallesinde ezan okunmasında sorun yaşıyoruz, ezan okunmuyor. lütfen bu duruma müdahale ediniz.

.. Mehmet.a.

Balıkesir ayvalık ilçesi sakarya mahallesi 108/** pafta 17** ada ** parsel no:** dublexs meskeni 8.6.2012 tarihinde satın aldım. Ancak bu turistik bölgemizde sarp kent sitemizde evimin önünde şehir planında park alanı olmasına rağmen bu alan çöp dökülen alan olmuştur. Ayvalık Belediyesine 9.8.2013 gününden bugüne kadar park, yol, drenaj yapılması için dilekçeler verdim. Hiçbir hizmet alamadım. Ayrıca aydınlatma direği için elektrik işletmesine dilekçe verdim. hizmet alamadım. Sular idaresi meskeni kullanmadığım aylar içinde (27.10.2010 gün ve 27742 sayılı yasa ile evrensel katı atık ücreti tahakkuk ettirerek kulanılmayan aylar için faiziyle ücret almaktadır. Site şehir kanalizasyonuna kendi imkanlarıyla ikmal yapmaktadır. Haksız yere para tahsilatı yapılmaktadır. İsteğim mağduriyetimin giderilmesidir.

.. Murat.g.

21.01.2014 cökekler ve budaklar arasındaki mevkisinde madde-116′ya bağlı 356.00 tl trafik cezası kesilmiş olup 10.02.2014 teblig edilmiştir buraya kadar tamam. şimdi bu trafik kurallarını düzenleyen yetkililere sesleniyorum 68 km hız ile ve %30 aşmışım, demek oluyor ki benim 45 km hız ile işleyen yolda seyretmem lazım, bu nasıl bir mantıkla ceza kesilmiş ki bir bisiklet bile o yolda o hızı aşıyor ki ama araca ceza kesbiliyorlar. siz yetkilelere sesleniyorum, biraz vicdanlı olalım, bizim elimize geçen asgari ücret, bana bu cezayı kesiyorsa ben bu ay ne sizin bahsettiğiniz simitle karın doyar mantığınla ben ödeyecegim ceza ile simit bile yiyemeyeceğim. neyse siz sayın yetkililer, cezayı da kesin, verginizi de en sağlam şeklinde alın. gün gelecek zaten alamayacak durumuna geleceksiniz, saygılar. adapazarı/sakarya.

.. Fikret

Sayın Başbakanım, benim şikayetim Eyüp Sultan Camii’nin otopark ücreti ile ilgili. Bir saat on dakika için 7 tl alıyorlar. 2-3 tl olsa candan verilir. lütfen ilgilenir misiniz.

.. Nermin.k.

Yapı kredi bankası kullanmakta olduğum kredi kartımdan 80 lira üyelik aidatı alıyor, yasal mı.

.. Ayten

Şikayetim elektrik faturaları, ocak ayında gelen faturamı şubat ayının onu gibi ödedim, geçmiç döneme ait de borcum yok, bugün sabah evin elektriği kesildi sayacı mühürlenmiş gecikmiş ödeme diye. aldım ödeme merkezine gittim, ocak ayına ait ikinci fatura çıktı. böyle şey olur mu, bir ayda iki fatura nasıl gelir, evde bile değilim çalısıyorum. bir ayda 150 tl elektrik kullanmıyorum. 60,70 tl kullandığım elektrik bu ay iki adet faturayla iki katı oldu. üstüne üstlük bir de kestiler, ödeme merkezine gelen insanlar aynı şeyden muzdariplerdi. lütfen bu mağduriyete bu adaletsizliğe dur deyin artık. kuzu kuzu ödedim, bu parayı akşam pazar yapacaktım pazar paramı oraya verdim. neden iki fatura 30 günde? Lütfen bu konuya eğilin.

.. Muzaffer

Sayın başbakanım Recep Tayyip Erdoğan, öncelikle iyi günler dilerim. Ben Adana Çukurova teknik ve endüstri meslek lisesi 9/G sınıfından Muzaffer, sizden bir arzum olacaktır. Meslek liselerinde artık beden eğitimi olmuyor, bizim de öbür liseler gibi beden eğitimi dersi görme hakkımız var. Bu kanundan dolayı size bu şikayeti yazmış bulunmaktayım.

.. Yücel.ö.

Kastamonu doğanyurt düzköyü yayla mahallesinden selamlar başbakanım, köyün yol, telefon sıkıntısı vardır. köy halkı olarak bunun giderilmesini, yetkililerin köyümüzle ilgilenmesini istiyoruz. saygılar ve köy halkından selamlar sayın başbakanım.

.. Süleyman.k.

ben 02.02.2014 diyarbakir izmir seferi uçuşumda ehliyetimi kaybetim, en az 20 telefon numarası aradım ama ne yazık ki hiç kimse ilgilenmedi bile. yetkililerin derhal bu olaya bir çözüm bulmalarını istiyorum, saygılarımla.

.. Tarık.k.

Selamun aleyküm sayın başbakanım, öncelikle Allah sen ve senin gibileri vatanımıza bağışlasın. benim şikayetim bir iş kazası geçirdim iki ay oldu üç defa birer aylık rapor aldım. doktor malulen olabilirsin dedi, üç parmak koptu geri diktiler ama kullanamıyorum elimi ve hala ssk bir kuruş para vermedi. iş yeri de raporlu olduğum için ödeme yapmıyor 31 yaşındayım iki buçuk yaşında kızım 8 aylık da bir oğlum var. ben onlara nasıl bakayım bana bir akıl verirseniz sevinirim. Allah’a emanet olun.

.. Adem

2012′de çıkan yeni yasaya göre sigortasızların mecburi genel sağlık sigortası yapması gerekiyormuş ben 2012′de askerde idim. Hakkari Şemdinli’de askerlik yaparken bu kanun çıkmış, 2013 şubat’ta geldim ve sigortada 900 tl borcum çıkıyor. bu nasıl bir adalettir yetkililere soruyorum ben vatan için sınırda 24 saat nöbet tutarken bu borç geliyor ve şuan işsizim, hiç bir hastanede tedavi olamıyorum. Suriye’den gelen insanlar bizden daha çok hakka sahip, yetkililere sesleniyorum bu adaletsizlik daha ne kadar sürecek.

.. Şahin.g.

Genel saglik sigortasna karşıyım, 3000 tl civarnda bir borcum olduğunu öğrendim ve öğrenciyim. bunu ödeyecek durumum yok. bukadar borcum olmasına rağmen hastaneye gittiğim her seferde benden para alındı. benim bukadar borcum oluyorsa neden hastaneye ve eczaneye para veriyorum. ben bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum.

.. Cemil.a.

ben ağrı aşağı saklıca köyunden cemil. benim köyümden olmayan vatandaş benim köyumde oy kullanıyor. bunlar başka köyde ikamet ediyor ve benim köyümde oy kullanıyorlar. evleri yok, hane numarası yok bu nasıl oluyor.

.. Abdulmuttalip.k

Sayın başbakanım Recep Tayyip Erdoğan, ben sivas merkez’de ikamet ediyorum, 05.06.2006 senesinde evlendim ve 8 senedir çocuğum olmadı. doktora gittik eşimle normal yoldan çocuk sahibi olamayacağmızı ve tüp bebek önerdi. benim de maddi durumum yok, T.C İŞ kurun tyçp de çalışıyorum (iş kurun yapmış olduğu toplum yararına projede sivas ticaret lisesinde çalışıyorum) 9 aylık iş’te. bana ve eşime yardım etmenizi ve benimle eşimin çocuk hasretini dindirmenizi ve benimde yuvamda çocuk sesinin yükselmesini, devlet nezdinde sizin sayın başmakanımızın yardımlıyla evlat sahibi istiyorum çünkü her mitinginizde ve konuşmanızda en az 3 evlat diyorsunuz ama ben 1 evlat sahibi olmak isterim. gereğini arz ederim. saygılarımla.

.. Erdem.ç.

Sayın Başbakanımız ve ilgili yetkililer, Milli Emlak’ın arazi satışlarını ilgilendiren yasa kapsamında 2012 yılında yapılan değişiklik ile kıyılara olan uzaklık sınırı 2 km’den 5 km’ye çıkarılmıştır. Bu durumda yöremizde bir çok insan kullanıcısı olduğu arazilerin direk satış hakkından yararlanamamaktadır. 6292 sayılı kanunun 12. maddesi, bu maddenin 2012 öncesindeki gibi 2 km yada 1 km sınırına düşürülmesi insanların sorunlarını çözecektir. Saygılarımla Arz Ederim.

.. Gökhan

Antalya’da oturuyorum, eşim engelli yeni doğum yaptı. sosyal yardımlaşma aile politikalar’ı 30-40 defa oldu arıyorum telefonu açıp yüzümüze kapatıyorlar veya meşgule atıyorlar. Bu kurum benim evime uzak, aracım olmadığı için gidemıyorum, aradığım vakitler mesai saatleri içerisinde, neden böyle bir ilgisizlik var. Her çalışan görevini yapmalı, mesai saati içinde telefonlara bakılmalıdır. Keyif yapacaklarsa evlerinde otursunlar.

.. Temel.k.

Oğlum sultangazi esentepe ilköğretim okulunda 8.sınıf öğrecisi, oğlumun ismi tayyip erdoğan k. malesef isminden dolayı .. öğretmeni .. hoca oğlumu rencide edici ifadeler kullanıyor. son kaset olaylarından dolayı basbakanımıza ve oğluma hoş olmayan ifadelerde bulunmaktadır ve bunu bütün sınıf önünde yapıyor.

.. Mecit.i.

7 yıldır hacca kayıt yaptırıyorum, eşimi de benden 1yıl sonra kaydettirdim şimdi ben gidersem eşim benimle gidemiyor, sonra da yalnız gidemiyor. ben eşimle gitmek istersem kurasız gitme hakkımı kaybediyorum. belki de 7-8 yıl daha beklemem gerekecek ama buna ömrümüz yetecek mi. benim gibi çok kişi aynı durumda. lütfen buna bir çare bulun, diyanet işleri başkanı ile çözüm bulmanızı rica ediyorum.

.. Züleyha.ç.

manisa soma’dan züleyha.ç. 6 aylık hamileyim ama devlet hastanesinde doktorumuz yok ve mağduruz. geçen sene 3 yada 4 tane falan doktor vardı ama bu sene doktorların hepsi özele çıktı. bizler de sigortalı olduğumuz halde mağduruz, herkes özele gidemiyor. yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini istiyorum.

.. Yusuf.ö

evimde bir iş kazası geçirdim. 2 ay rapor aldım, 2 aylık rapor param ziraat bankasında hala alamıyoum. gereğinin yapılmasını arz ederim.

.. Zeynep

Sayın yetkililer, 3600 kamu dışı aile sağlığı elemanı var, bu sayının yaklaşık 100 tanesi erkek sağlık memuru, 500 tanesi bekar sağlık personeli olsa geriye kalan 3000 evli, çocuklu bayan ve inanın ki bizim için o kadar kolay değil. kpss’ye çalış atan git veya sokaklara dökül sesini duyurmaya çalış. İnanın ki her gün umutlu bir haber gelecek diye bekliyoruz.

Bizlere kpss’ye gir atan demesinler çünkü belediye çalışanları sınavsız kadro aldı, bize kadro alırsanız tayin isteyeceksiniz hepiniz demesinler çünkü bizden önceki atananlar da tayin istedi, sonra atananlar da en fazla 1 sene çalışıp tayin isteyecekler. Bakın 3000 kişi ne evini ne düzenini değiştirir, tek isteğimiz gelecek güvencesi.

1.Torba yasada sözleşmeli sağlık personeline kadro verildiğinde biz kamu dışı aile sağlığı elamanlarına da kadro talebinde bulunmuştuk ancak sesimizi hiç kimseye duyuramadık. Bizler de sözleşmeli sağlık personeliyiz 2. Torba yasada biz de olmak istiyoruz. Kamuda çalışıyoruz ama kamu dışı diye anılıyoruz.

Bizler özverili sağlık personeliyiz, toplam 3600 kişiyiz. Türkiye nin her yerinde hizmet veriyoruz. İş güvencesi istiyoruz, gelecek kaygısı olmadan çalışmak istiyoruz. Sendikalarla görüşüyoruz fakat oyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar, somut hiçbir adım atıldığını görmedik.

Kamu dışı aile sağlığı elemanıyım ama iş güvencesi olmayan kamuda çalışıp kamu dışı diye adlandıran birer çalışanız. Mesleğimizi severek yapamıyorum, kadrolu arkadaşlarla aynı işi yapıp aynı okullarda okuyup kadro bile verilmezken nekadar iyi çalışılır düşünün lütfen 3600 arkadaşım adına yazıyorum. Hepimiz artık birinin sesimizi duymasını istiyoruz.

.. İsak

iş yerlerine hekim almak zorunluluğunu çıkarmışınız güzel ama biz köy yerinde ancak vergimizi zor ödüyoruz, satışımız çok düşük. 6 ay çalışıp 6 ay hiç satış yapamıyoruz. buna bir çare bulun başbakanım. biz merkezlerdeki petroller gibi 4 mevsim çalışmıyoruz.

.. Ahmet

Kahramanmaraş andırın geben kasabasında yolcu taşıyan 46 n 313* plakalı araç d4 yetki belgesi olmadığı halde yolcu taşıyor, gerekli yerlere şikayete bulunduk ama hala devam ediyor. lütfen gereğinin yapılmasını rica ederim.

.. Mediha.d.

Ben 20 yıllık sınıf öğretmeniyim; son olarak atanmış olduğum görev yeri olan Şanlıurfa’da görev yapma süresi 3 (üç) yıl olmasına rağmen 5 (Beş) yıl görev yaptım. Eşimin asker olması ve 2013 yılı zorunlu genel atamaları ile Adana’ya atama görmesi sebebiyle bende Tsk ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol, T.C. Anayasasının ailenin bütünlüğü ve çocukların korunması ile ilgili maddeleri ve il dışı eş özrüne bağlı yer değiştirme yönetmeliği uyarınca iki defa atama isteğinde bulundum.

2014 yılı şubat ayı il dışı eş özrüne bağlı yer değiştirme isteğinde bulundum. 206 (ikiyüzaltı) puanım olmasına rağmen puan yetersizliği nedeniyle atamanız yapılamamıştır kararı ile atamam gerçekleşmemiştir. Bizler eşleri ile beraber bütün Türkiye’yi kuzeyi, güneyi, doğusu, batısı demeden gezen ve her tarafa atama gören en zor görev yerlerinde çalışmak zorunda kalan kimseleriz. Bazı arkadaşlarımızda 20 yıl boyunca batıda aynı yerde görev yapan yüzlerce arkadaşımız bulunmaktadır.

Bizim suçumuz asker eşi olmak mıdır? Bunu anlamakta zorlanmaktayım. Milli Eğitim Bakanlığı ile Tsk arasında yapılan protokol ile zorunlu atamalar için bizim öncelikli olarak puana bakılmaksızın atamamız yapılması gerekirken neden atamam yapılmamıştır. T.C. Anayasasının ailenin bütünlüğü ve çocukların korunması maddelerine neden aykırı hareket edilmiştir, bunu anlamakta zorlanmaktayım.

Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılı Sbs sınavı sonucunda küçük oğlum Adana Ahmet Kurttepeli Anadolu Lisesine yerleşti, büyük oğlumun da kaydı Şanlıurfa Abdülkadir Göncü Anadolu lisesinde iken nakil yaptırarak Adana/Seyhan Ahmet Kurttepeli Anadolu Lisesine yerleştirdik. Adana’dan yüklü miktarda kredi çekerek ev satın aldık. Benim bu şekilde atamamın yapılmaması aile düzenimizi bozdu. Beni ve ailemi son derece olumsuz etkiledi, borçlarımızı ödeyemez duruma geldik.

Yakınlarımızdan aldığımız borçlarla bugüne kadar ödemelerimizi yapmaya çalıştık, bundan sonra ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bu sebepten dolayı moral ve motivasyonum bozularak antidepresan ilaçları kullanmaya başladım. Çocuklarıma ve aileme yeterli ilgiyi gösteremiyorum, sarsılmış durumdayım, çaldığımız bütün kapılar yüzümüze kapanıyor, ne yapacağımı bilmiyorum.

Son çare olarak size başvurma ihtiyacı duydum, çaresizlik içerisindeyim. Belki karanlıktaki bu sesimi duyan olur düşüncesindeyim, bana yardımcı olmanızı bekleyerek mağduriyetimin giderilmesini, sorunuma lütfen çare bulunmasını arz ederim.

.. Nurten.t.

özel bir hastanede geçirdiğim guatr ameliyatından sonra nefes borumu delmişler ve sahiplenmediler. 3-5 yıldır devlet hastanelerinde 9 ameliyat geçirdim ve hala geçireceğim. dava açmak istiyorum ama avukat param yok. lütfen sahiplenir misiniz, yardımcı olursanız sevinirim. elimde epikriz raporlarım var. inanın makinede sürekli aspire ederek yaşıyorum, çok teşekkürler.

.. Şenol

Sayın Başbakanım, taşeron işçinin hali ne olacak, yeter artık insanları mağdur ettiğiniz, çalışma bakanınız başka birşey diyor siz başka birşey. insanlar aç, tek umudumuz sizsiniz, çözün artık bu işi.

.. Halis.ş.

sayın bimer yetkilileri, 2007 yılında ilk hac kaydımı yaptırdım, 30.07.2007 yılında babamın vefatından sonra 2008 yılında annemi de hacca yazdırdım. 2014 yılına kadar benim peşimden gelen ayrı kura çekilmeyen annemi 2014 yılına gelince anneni kuradan ayır seni hacca götürelim diyorlar. sizlere soruyorum adalet bunun neresinde kaldı ayırdığımda diyaneti 75 yaşındaki kadına siz refakatçı verecek misiniz diye sordum, bana bu kararı alanlara sorun diyorlar, ben de soruyorum herşeyde adaletliyiz diyenler adalet bunun neresinde. sizlerden de bir sonuç alamazsam ben de hukukki yollardan hakkımı aramaya çıkacağım, saygılarımla.

.. Serdar.f.k.

Ben bir doğa bilimciyim, lütfen yazımızı dikkate alın. bütün ülke büyüklerine ve kurumlarına bu yazıyı gönderdik. Biz Rize’nin Ardeşen ilçesinde, fırtına vadisi üzerinde yaşayan amacı fırtına vadisini ve yöre kültürünü korumak olan furtonaşi berepe (fırtınanın çocukları) adlı sosyal bir gurubuz, dünyaca koruma altında olan 200 ekolojik alandan biri olarak babul edilen ve meşhur Ayder yaylasını içinde barındıran fırtına vadimizde büyük bir doğa katliyamı yapılmakta. fırtına deremizde 3 adet beton ve mıcır tesisi bulunmakta, iki tanesinin arıtım sistemi yok ve fırtına vadisine direkt olarak çimento yağ ve çamur atıklarını boşaltmaktadırlar. düzensiz olarak derede rast gele malzeme çıkarılmaktadır, dünyada karadeniz içlerinden gelerek tek bu havzada yumurta yapan deniz alaları (salmo trutta labraks) bu kontrolsüz, düzensiz ve mevsiminde olmayan malzeme alımları, dinlendirme havuzları ve arıtım sistemi bulunmayan tesislerin doğaya saldıkları atıklar, koruma altında olan bu canlılara zarar veriyor.

bu zarar sadece bununla bitmiyor, rafting turizmi yapılan bu alanlarda düzensiz malzeme alımları sporcuları tehlikeye sokuyor, bu sularda yüzen insanların sağlığına zarar veriyor. hiç bir devlet kuruluşu bu mevzuyu dikkate alıp da bu tesislere yaptırım uygulamıyor. biz bu yörede yaşayan insanlar olarak bu atıkların arıtılmadan dereye dökülmemesi, dereden malzeme alınacaksa da düzenli, kontrollü, doğaya ve vadimizin ekosistemine zarar vermeyeceği şekli alınana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. bu konuda sizden destek bekliyoruz. bu durumun düzeltilmesi için bize yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağız, bu topraklar ve doğa hepimizin. lütfen bu duyarlılığımıza destek olun, sesimize kulak verin, saygılarımızla.

.. Reşat.d.

sabah ve akşam trafiğn yoğun olduğu saatlerde kavşaklarda trafik memuru bulunmadığından kargaşa çıkmakta, bu tüm istanbul trafiğine yansımaktadır. mesai saati bitimi ile trafik polisleri ortadan kayboluyor. eğer bir suistimal yok ise fazla mesai ile bu sorunun halledileceğine inanıyorum, saygılarımla (mesela beşiktaş meydanı, konrat girişi ve yıldız üniveriste çıkışı, nişantaşı valikonağı..)

.. Erdal.s.

Tunceli şehit nurgül bayram aladağ ilkokulu ailebirliği başkanıyım, birlik olarak tunceli milli eğitim müdürlüğüne yazmış olduğumuz yazışmalara yaklaşık 3 yıldır cevap alamıyoruz. yaklaşık 6 ay önce kantinle ilgili yazmış olduğumuz yazıya hala cevap alamadık, bahçede yapmış olduğumuz düzenlemelerle ilgili yazılarımıza hala cevap alamadık mağdur durumdayız. ben ilgili ailebirliği şube müdürü ve personeli cafer z’den şikayetçiyim, lütfen yardım edin. Ayrıca ilgili kişiler hakında cumhuriyet başsavcılığına başvuracağım. Lütfen acilen bize yardım edin.

.. Zeynep

Ben imam eşiyim, 16 yıldır köylerde görev yapıyoruz. bizim şark görevimiz ne zaman dolacak diye bekliyorum, çocuklarım ne zaman bir normal hayatımız olacak diyor. hayat burada hiç kolay değil, nakillerde boşalan camiler ertesi gün mazeretle doluyor. bu mazeret ne ise diyanet bize de verse eşim şube müdürlüğü ve murakıplık yazılılarından geçti, mülakattan geçemedi mi, geçirmediler mi bilmiyorum ama ben Allah’a sığınıyorum. ondan başka bizim kimsemiz yok. size derdimi anlatıyorum inanıyorum ki beni dinlersiniz. kendim için degil çocuklarımın eğitimi ve onların istedikleri diğer çocuklara verilen imkanlar. lütfen, ümit ederek size yazdım, beni duyun.

.. Selma.h.

02.02.2004 doğumlu işitme ve zihinsel engelli bir kız çocuğum var, yarıyıl tatilinden sonra çocuğum eğitim alamıyor, duyum işitme engelliler okuluna gitmekteydi ama servis çocgumu almaya gelmiyor. müdür bey ilgilenmiyor. ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe verdim geri dönüş olmadı. haydi kızlar okula diyorsunuz ama benim kızım eğitim alamıyor, lütfen yardım edin.

.. İzzet.e.

Ben zonguldak’tan yazıyorum, iki tane oğlum var, ikisinde de Dmd yani kas erimesi rahatsızlığı var. Tek isteğim yeni bulunan kök hücreden yararlanmak. Başbakanımızın bu konu için destek vermesini istiyorum, hergün ağlamaktayım, birgün yüzüm gülsün istiyorum.

.. Münevver.k.

Ben gaziantep’te yaşıyorum, 92 yaşındayım. bir gecekondu mahallesinde elektirik su olmayan evde yaşam savaşı veriyorum. buradan yetkililere sesleniyorum, bana yardım elinizi uzatın.

.. Adnan.a.

bu memlekette emeklinin hali içler acısı, dogum borçlanması dediniz öyle kaldı, lütfen buna çare olun.

.. Nur

Ben Niğde’de öğrenciyim ve buradaki kyk yurduna başvuru yaptım ancak torpilin varsa erkenden alınıyorsun, eğer torpilin yoksa aylarca bekletiyorlar. her yerde olduğu gibi torpille işin yürüyor burada da. kayıt olmak için geldim diyorum personel bana yurtta yer yok, dolu diyor ancak daha sabah bir çok kişiyi yurda kayıt yapmışlar bunu biliyorum ve yapılan bu haksızlıktan oldukça rahatsızız. Ayrıca yurt içinde çalışan memurlardan da şikayetçiyiz, öğrencilere davranış biçimleri oldukça kötü, azarlama, ters davranma vs. bunları bilmenizi ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

.. Hasan.k.

Ben 053279966** nolu cep telefonumu Avea altyapısını kullanan TTmobil’e iki yıllık sözleşme karşılığı taşımıştım, geçen ay sözleşme sürem bitti memnun kalmadığım için hattımı tekrar Turkcell’e taşıdım. Ttmobil’den gelen son faturamı ödemeye gittiğimde 30 tl yerine 130.67 tl faturayla karşılaştım. Müşteri hizmetlerini aradığımda bana internet kullandığımı, 100 tl’lik farkın ondan olduğunu söylüyorlar. Benim internet talebim olmadığını söylediğimde bana telefonunuzun akıllı telefonsa wap açık olduğundan internete girmiş olabileceğimi, bu parayı mecbur ödeyeceğimi söylüyorlar. Sizlere soruyorum, lokantanın önünden geçerken camdan gördüğüm ve yemediğim yemeğim parasını ödemek zorunda mıyım! Burada da hiçbir internet talebim olmamış, hiçbir evrağa imza atmamışım sadece wap açıkmış diye 100 tl kullanmadığım internete ceza mı vereyim.

Ben bu olayı arkadaşlarımla paylaştığımda bu şikayetlerin yaşandığını, uğraşmaktan bıkıp ödeme yaptıklarını söylüyorlar, bir de bana efendim biz size bilgi verdik diyorlar kotayı aşıyorsunuz diye söylüyorlar. Ben ttnet internet abonesi olduğum için yapılan uyarının evdeki kotalı internetle alakalı olduğunu zannettim, cep internetim olmadığı için uyarının evdeki internetimle ilgili olduğunu zannedip kotayı aşmamak için ay sonuna kadar evde internet kullanmadım. TTnet’ten şikayetçiyim, mağduriyetimin giderilmesi için yardımlarınızı bekliyor, saygılar sunuyorum.

.. Serdar.y.

benim sorunum ankara haymana’da 4.etapta 2012 ocak ayında teslim edilcek olan devre mülküm halen teslim edilecek ama bir yetkili kişi bulamıyorum. benim aldığım şirket cağ termel adında bir firma ve bu firma piyasada yok. araştırmadığım yer kalmadı ve kimseyi bulamıyorum. mağdur edildim güzelim türkiyemde ve türk vatandaşı olarak benim bu derdime çare bulunmasını istiyorum. borcum olmadığı halde tapumu da alamadım, bu konu hakkında ilgi ve adaletin yerine gelmesini istiyorum. saygılarımla tarafıma bildirilmesi arz ederim.

.. Selahattin

Sayın Başbakanım, bütün okulara tablet ve akılı tahta dağıtılmasını istiyoruz.

.. Cumali

Ben şu anda askerim, 2 ay önce çocuğum oldu ve bana babalık izni verilmedi. Erlere böyle izin yokmuş, sizden bu konuda yardım istiyorum.

.. Süleyman.y.

Sayın Başbakanım, ben Sivas Merkez Esentepe Toki CY5 1+1 de oturuyorum, oranın yöneticisiyim. Biz 1+1 de oturanlar adına cok mağduruz. Evlerimiz aile yaşamına uygun değil, 1 evde yaklaşık 7-8 kişi yaşıyor. Aileler iç içe olduğu için kavgalar çıkıyor yani burada huzur ve özel hayat denilen hiç birşey yok. Kusuruma bakmayın ama biz geçim sıkıntısı çekenleri ahıra doldurur gibi doldurdular, gururumuzu çok incittiler. Sayın Başbakanım lütfen sesimizi duyun, saygılarımla.

.. Hüsne.k.

Sayın Başbakanım ben Sivasta oturuyorum. Valilik beni toki’de kapıcı dairesine yerleştirdi. 3 çocuk annesiyim eşimden ayrıyım çocuk esirgemeden bakım parası alıyorum. Geçim sıkıntısı çekiyorum. Bodurum katında oturduğum için hem korkuyorum hemde lağam taşıyor, fareler var çocuklarıma zarar verecek diye çok korkuyorum. Ben yalnız yaşayan bir kadın olduğum için gücüm her şeye yetmiyor. Çocuklarım küçük olduğu için çalışamıyorum, kızım okuyor okul ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum.

.. Savaş

Hatay antakya ş.k., bu şahıs inşaatları satıp yarım bırakıyor, isanları mağdur ediyor, ilgilenmenizi arz ederim.

.. Ersin.t.

Cafasimo şirketi sahibi M ve i. kardeşler 2013′te kayseri araştırma ve eğitim hastanesi bünyesinde ve kliniklerde açık artırma usulü sıcak ve soğuk içecek makineleri ihalesine katıldık. ihalenin bitmesine 1 yıl kala kantin ihalesi yapılıyor makinelerin bulunduğu yerlere. biz bu durumda mağdur oluyoruz. kantin mi yapacak biz mi çalışacağız. mağduriyetimizin giderilmesini, ihalenin bir yıl sonra yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.

.. Muharrem

Başbakanlığın özürlü olanlara 8+1 minübüs alarak tadilat yaptırarak kullanma genelgesine onay verilmiştir ancak Tse mühendislerine ve sanayi bakanlığına bilgi verilmediğinden bizim yaptırmak amaçlı alacağımız araca manuel olarak iniş çıkış rampasına onay verilmediğinden çocuğum % 90 üzeri özürlü ve benim imkanım ancak manuel olanına el veriyor minübüsün arka kısmından tekerlekli sandalyesi ile bindirebilmem için Fakat tse sadece elektriklisine onay veriyor. Benim gibi çok mağdur olan engelli insanlar var, onun için bizlerin sorununu çözüp yardımcı olunmasını istiyoruz. Sanayi bakanlığı ve tse ile olan problemlerin çözümünü ve yardımınız için gerekli açıklamanın yapılmasını arz ederim.

.. Zehra

Ağrı’nın Patnos ilçesinde okuyorum. Liselere tablet dağıtıldığında 9.sınıftaydım, şuan 11.sınıftayım. 9.sınıflara dağıtıldı ama bize gelene kadar okul bitecek. Bize de dağıtılmasını istiyoruz, bir an önce buraya da gönderin.

Ağustos 29, 2013
Kategori : Şikayet.com
Yorum : 100
Okunma : 7.612
Finansbank Cardfinans Nakit Kart Aidatı
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
Finansbank cardfinans nakit kartım var, alırken kart aidatı yok taksit yapan banka kartı dediler, aldım. Bu kartı sadece bir kere kullandım kullanmaz olaydım. Bir sene içinde 225 tl borç çıkardılar. F..
İş Bankası Kredi Kartı Eksik Limit Sorunu
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
İş bankası kredi kartımda 300 tl eksik limit gözükmektedir. Yapmış olduğum iki adet 150′şer liralık işlem toplamda 600 lira olarak yansıtılmış ve bu sebeple kartımda para olduğuna güvenerek benz..
Asus Laptop Çok Yavaş Çalışıyor
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bilgisayar
Asus marka bir laptop aldım, laptopumu sadece pdf, mp3 ve film aracı olarak kullandım. Performansından zaten paramın karşılığını alamadığımdan şüpheleniyordum fakat ihtimal vermemiştim ta ki bir gün b..
Vizyon Kurye Mesa Kurye Galaxy S4 Mağduriyeti
Nisan 16, 2014
|
Vizyon kuryeden cep telefonu aldım ama gönderilen telefon benim istediğim telefon değil. Galaxy s4 istedim ama gold mobile ve xperia x-3 geldi. Kapıda 199 tl nakit ödeme yaptım. Mağduriyetimin gideril..
Finansbank Kredi Kartına Çok Yüksek Faiz Uyguluyor
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
Ben emekli bir vatandaşım. Finansbank’tan almış olduğum kredi kartına istinaden 300 tl limiti olan bir kmh hesabı açıldı bana. Geçen ay 75 tl bu ay da 120 tl’lik bir kesinti yaptılar. Ne şube, n..