Şikayet.com

Şikayet.com'a Hoşgeldiniz En Etkili Reklam Müşteri Memnuniyetidir..

Bimer, Başbakanlık İletişim Merkezi

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) bilişim, iletişim ve hızlı internet teknolojileri kullanılarak başbakanlık tarafından hayata geçirilen vatandaşla kamu kurum ve kuruluşları arasında gerçekleştirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. 21. yüz yıl iletişim çağını yaşadığımız şu günlerde kaliteli, düzgün ve sağlıklı işleyen bir halkla ilişkiler uygulaması için günümüz bilişim teknolojilerinin kullanılması bir mecburiyet haline gelmiştir.

BİMER ile oluşturulan bu hızlı iletişim sistemi sayesinde vatandaş ile devlet arasındaki tüm ileri teknoloji ve bilişim kanallarının hepsi açık tutularak vatandaşların şikayet ve bilgi alma konularındaki başvurularının 7 gün 24 saat ve ülkenin en ücra köşesinden yapılabilmesinin yanı sıra, yapılan başvurulara verilen cevapların da çabuk, etkin ve daha ekonomik bir şekilde yürütülmesine olanak sağlanmıştır.

BİMER vatandaşlarımızın devletle iletişim kurmasını ve her türlü problemini çözmeyi amaçlayan bir köprü görevi görmektedir.  BİMER’e vatandaşlarımız günün her saatinde telefon (çağrı merkezi), basbakanlik.gov.tr internet adresindeki form veya e-mail ile ulaşabilmektedir. Bimer’in telefon numarası 150 dir. Bimer’e diğer iletişim kanallarından ulaşmak için Bimer’in resmi web sitesini ziyaret ederek diğer iletişim adresleri bulunabilir.

Ayrıca vatandaşlar Valilik ve Bakanlıklar’ ın Halkla İlişkiler Müracaat Bürosu’na bizzat gelerek bilgi edinme talebinde bulunulabiliyor. Örneğin, bir kamu kurumunda çalışıyorsunuz ilgi amiriniz tarafından psikolojik baskı yapıldı veya bir kamu kurumunda ilgili işleminizde devlat dairesindeki memur sizinle ilgilenmedi ve hakaret etti. Alo 150 ‘yi arayarak şikayet başvurusu yapabiliyorsunuz. Vatandaşlar eğer isterse eğitim ve sağlıktan tutun da vergi dairesi ve belediyelerle ilgili her türlü şikayetin yanında görüş, öneri, eleştiri, bilgi alma ve insan hakları ihlalleri bildirme işlemini bu hat aracılığıyla gerçekleştirebilir.

Alo 150 Bimer numarası herhangi bir şehrimizden arandığında o ilin valiliğindeki halkla ilişkiler birimindeki görevli personel telefona cevap verir. Yetkili memur karşısındaki bilgisayara Başbakanlık web sayfasından telefonla arayan vatandaşın kişisel bilgilerini ve başvurusunu ve konusu ve ayrıntısıyla kaydeder. Daha sonra kayıt altına alınan bu başvuru Valilik’ teki görevli tarafından Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü’ne elektronik sistem üzerinden gönderilir. Vatandaşın gönderilen başvurusu Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü tarafından kısa sürede neticeye ulaştırılır ve başvuru sahibine sonuç ile ilgili olumlu ya da olumsuz cevap verilir.

Bu Bimer çağrı merkezine yapılan başvuru eğer herhangi bir Bakanlık veya Başbakanlık ile alakalı ise yine valiliğin halkla ilişkiler birimindeki yetkili aracılığı ile Başbakanlık web sayfası kullanılarak sistem üzerinden Başbakanlığa gönderilir. Başbakanlıktaki değerlendirme neticesinde yapılan başvuru Başbakanlık Yetkilisi tarafından Bakanlığın ilgili birimine yine aynı internet sistemi üzerinden gönderilir ve başvuru ile alakalı hizmet birimi aracılığıyla cevaplandırılır, vatandaşa yine geri bildirim yapılır.

Verilen cevaba ilişkin detaylar sisteme kaydedilir. Bir çok müracaat ise bu sistem sayesinde başbakanlığa iletilmeden valilikler ve yerel yönetimler tarafından çözüme ulaştırılmaktadır. BİMER uygulaması internet ağı üzerinden bir sistemle yapıldığı için ülkemizin en ücra köşesindeki bir köyden yapılan başvuru ve bu başvuru ile ilgili yapılan her türlü işlem Başbakanlık bilgi işlem servisi tarafından takip edilebilmektedir.

Gönderen:
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (103)
.. Abdullah.t.

28 yaşında evliyim ve 1 çocugum var, bir tanesi de yolda, tokat’ta yaşıyorum işsizim. Çok zor durumdayım, kiseden yardım falan istemiyorum sadece iş. Alın terimle çalışıp çocuklarıma helal lokma yedirebileceğim bir iş istiyorum.

.. Aysel

Sayın başbakanım, adalet sistemindeki karışıklığın ve aksaklığın giderilmesini rica ediyorum. İki aydır hapishanede duruşmasız yatan kuzenimin hala duruşma tarihi verilmeden yatıyor. Adalet sistemindeki bu aksaklıkları gidereceğinize inanıyorum fakat mağduriyetimizi duyurmak istedik. Teşekkür ederiz.

.. Hatice

Sayın başbakanım, ben 60 yaşındayım, tek başıma yaşıyorum, eşim vefat etti. 2 aylık dulluk maaşı 500 tl alıyorum fakat yetmiyor. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ağustos 29, 2013
Kategori : Şikayet.com
Yorum : 103
Okunma : 7.840
Turkcell Yurtdışı Konuşma Paketi İadesi
Nisan 24, 2014
|
Turkcell’den aldığım Turkcell T40 telefonun yazılım hatası olduğu Kanyon’daki teknik merkez tarafından doğrulanmasına rağmen tamir için cihazı belirsiz bir sure için aldığım yere bırakmam ..
Iphone 4s Donma ve Şarj Sorunu
Nisan 24, 2014
|
Kategori: Cep Telefonu
Merhaba, Iphone 4S kullanıcısıyım. Yaklaşık 10 gün önce telefonumu servise bıraktım, mekanik parça değiştiğini söylediler. Telefonumu kullanmaya başladım fakat aynı problemlerim devam etmektedir. Tele..
Vestel Buzdolabı Yedek Parçasını Temin Edemiyor
Nisan 24, 2014
|
Kategori: Beyaz Eşya
İyi günler, Mardin’den yazıyorum, 10 yıllık Vestel buzdolabım var, sürekli ses çıkarıp arıza veriyordu. Servisi aradık, gelip baktılar ama parçaların üretilmediğini söylediler, buzdolabı artık olmuyor..
Inova Interaktif Zayıflama Ürünü Mağduriyeti
Nisan 24, 2014
|
Şu an yorumları okuyorum, hayretler içinde kalıyorum ve kendimi suçluyorum, bu yorumları okumadan nasıl böyle bir yanılgıya düşerek bu siteden alışveriş yaptım diye. Geçen ayın 21′de bu site üze..
Hepsiburada.com Orijinal Olmayan Burberry Parfüm
Nisan 24, 2014
|
Hepsiburada sitesinden aldığım Burberry marka  parfüm taklit çıktı. Ne yapmam lazım? Ürünü teslim aldım. Hepsi burada’ya durumu bildirdim. Müşteri hizmetlerinden alacağım cevabı burada yazacağım..