Nar Sağlık Hizmetleri Mağdur Ediyor

29.08.2013 günü, 12:15 itibarı ile, 08504800405 no.lu telefondan aranarak, adının serkan olduğunu , nar sağlık hizmetleri hukuk bürosundan aradığını söyleyen biri tarafından arandım.

2012 nisan ayında arandığımı, sağlık sigortası yaptırmaya onay verdiğimi, ses kayıtlrımın bulunduğunu,(dinletin o zaman dediğimde; ancak mahkeme kararı ile olur dedi!) İlk yılı ücretsiz olan sigortanın, ücretli 2. Yılına dair 248 liralık ödemem bulunduğunu, ödemediğim taktirde, hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

Ben kesinlikle böyle bir anlaşma yapmadım. Ayrıca; şayet böyle bir anlaşma olsa bile, poliçe yok, ödeme planı yok nasıl sigortalı olabilirim dedim. O da muhakkak aranmışınızdır ama ulaşılamamıştır dedi. 30.08.2013 te 14:29 da tekrar aynı şahıs aynı numara ile aradı kararımı sordu. Kesinlikle ödeme yapmayacağımı, haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. O da mahkemede görüşürüz dedi ve telefonu kapattım.

31.08.2013 pazar günü, 14:25 te bu sefer 08502253333 no.lu telefondan arandım. Yine aynı kişiler olduğunu düşünerek açmadım. Bugün savcılığa baş vuracağım. Şikayetçiyim. Diğer mağdurlara tavsiyem sakın inanmayın, tehditlere boyun eğmeyin.

Gönderen: Mustafa E.
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (5)
Nurettin G.

Bunlar beni de aradı. anlaşmada bulunan imzamı faxlayın göreyim deyince şaşırdılar ve vazgeçtiler. kesinlikle kanmayın.

Melek T.

Nar hizmetleri diye bir firma beni sürekli arayıp yok 249 lira poliçe iptali için diyor. bir kaç kez cahillik yapıp ödedim ama ardı arkası kesilmedi yine arıyorlar, ödeme yapmazsam misliyle ödeyeceğimi beyan ediyorlar ve sağlıkla ilgili hiç bir şey kullanmadım, imzalamadım. bana diyorlar ki ses kaydınız var kredi karti bilgilerini istiyorlar, bir de değişik telefon numaralarından arıyorlar. bu firma bilsin ki asla ödeme yapmıyacağım ve bu gibi firmaları da savcılıktan hariç meclise kadar çıkacağım. bizim gibi cahil, bakıma muhtaç garibanları sömürmeye çalıçtıkları için.

Recep .

Beni de aynı şekilde aradılar, kimdir bu nar sağlık hizmetleri, savcılığa mı gitmek gerek.

Elif K.

15.04.2014 saat 12.00′de aradılar nar saglıktan. Duygu hanım bana geçen sene 04.11.2013′te başlamış olduğunuz sigortanızın 04.11.2014′tesona erdiğini, devam etmek için okeylemenizi istiyoruz dediler. Ben böyle birşey yaptığımı hatırlamadığımı söyledim, bana sizin referans gösterildiğiniz 1 sene ücretsiz faydalandınız 2 sene faydalanacağınız zorunludur eğer ki iptal etmek isterseniz 299 tl ödemeniz halinde dosya kapatma parası 1500 tl ödeyeceksiniz dediler beni icra yoluyla korkuttular. Ben de hayır böyle birşey olamaz dedim, elif hanım ozaman 359 tl ödeyerek 2 sene boyunca sigortalanacaksınız sizce cazip değil midir deyip durdu, ben kabul etmiyorum dedim telefonu kapattım ve tekrar aradılar meşgule düşürdüm. Abartmıyorum sekiz kere bu işlem devam etti dokuzuncuda açtım ve tekrar tekrar kibarca mağdur ettilerr ve kredi kartımdan bu parayı tahsil ettiler. Beni mağdur edip bu duruma getirdiler şikayetçiyim. Savcılığa ve tüketici haklarına şikayet edeceğim, siz de yanlışa düşmeyin.

Özkan Ç.

02129141026 numaradan arayan bayan, sözde sağlık sigortası almışım 2 yıl önce. Ücretsiz olduğunu söylemişler ama ikinci yılı 349 tl imiş. Dinletemedikleri bir ses kaydı, 1200 tl cezası varmış. İki sene önce beni aramadılar, telefon konuşma kayıtlarımda da böyle bir arama yok. Zaten yapım gereği ücretsiz bile olsa telefonda kesinlikle bir şey onaylamıyorum. Hem öyle bile olsa bunu ücretli hale getirip insanlardan kullanmadıkları hizmete sözleşme yapılmadan ve yanıltılarak, defalarca aranıp kişilik haklarına müdahale edilip para istenmesi mağdur etmektir. Yasal işlem başlatabileceklerini, böyle bir borcumun olmadığını söyledim. Adli görevli biri olarak bu işin peşini bırakmayacağım, kanmayın arkadaşlar.

Eylül 02, 2013
Kategori : Sigortacılık
Yorum : 5
Okunma : 2.817