Şikayet.com

Şikayet.com'a Hoşgeldiniz En Etkili Reklam Müşteri Memnuniyetidir..

Pazarlama Şirketleri Şikayet

Pazarlama Şirketleri Şikayet;

Pazarlama Şirketi Şikayetleri: Günümüzde eski satış pazarlama taktik ve uygulamalarının neredeyse terk edildiği, internetin hayatımıza girmesiyle sosyal medya ve görsel medyanın adeta patlama yapmasıyla, ürün satmak isteyenlerin de tercihleri değişti. Satış ve pazarlama işleri neredeyse tamamen internete kaydı. Sosyal medyanın satışlar üzerindeki etkisi yadsınamayacak kadar büyük ve vazgeçilmez hale geldi. Hangi ürün satılmak istenirse istensin tüm üretici ve satıcılar ilk olarak sosyal ve görsel medyayı kullanıyorlar.

Televizyon kanallarında satışı yapılan ürün adedi o kadar fazla ki neredeyse hangi tv kanalını açsanız karşınıza bir pazarlama şirketi çıkıyor ve bir ürünün tanıtım ve satışını yapmaya çalışıyor. Tanıtımı yapılan ürün o kadar çekici şekilde sunuluyor ki sanırsınız o ürün dünyanın en iyisi ve siz bu ürünü almazsanız pişman olacaksınız. Ürün tanıtımını iyi yapmaya çalışan sunucu daha tanıtım bitmeden şimdi bu ürüne sahip olmak için şu telefon numarasını arayın ve %50 indirime sahip olun dediğinde sanki binlerce kişinin araması gerekiyormuş gibi ısrarla arama bekliyor.

İyi bir tanıtım yapmış olabilirsiniz ancak satmaya çalıştığınız ürün belki de sizin anlattığınız gibi güzel, kaliteli ve almaya değer değildir. Satışı yapılmak istenen o kadar kalitesiz ve sıradan ürün var ki bunlara inanıp satın almak gerçekten zor bir karar. Almak isteyenler de mutlaka olacaktır ancak dokunmadan, denemeden, veya kalitesini bilmeden alacağınız ürünler sizlere sorun çıkardığında şikayetlerinizin de çözümü çok zor olmakta.

Farz edelim ki tv pazarlama şirketlerinden ürün almak istediniz, almak istediğiniz zamanlarda müşteri hizmetleriyle iletişim o kadar kolay ki anında cevap alıyorsunuz. Ancak eğer ürünü geri iade etmek veya cayma hakkınızı kullanmak istiyorsanız onlara ulaşmak neredeyse imkansız. Satış sözleşmesinde yazılan 7 gün içerisinde iade hakkınızı kullanmak istediğinizde satıştan yedi gün içerisinde onlara ulaşamıyor ve hakkınızı kaybediyorsunuz. Bazen eksik ürün geliyor, bazen faturası olmuyor, çoğu zaman geç teslim ediliyor ve her olasılıkta tv den aldığınız bir üründe mutlaka bir şikayet yaşanıyor.

Bazen de sipariş ettiğiniz ürününüz neredeyse bir ay siparişte kalıyor. Pazarlama şirketlerinin taktiklerinden bir tanesi de ellerinde o üründen olmasa da internet sitelerinde sanki o üründen varmış gibi göstermeleri. Tüketici bu ürünün sitede olduğunu sanıyor ve ödemesini yapıp beklemeye başlıyor. Ancak günler geçse de ürün gelmiyor, satış firmasını aradığında o üründen stokta olmadığı ve sonraki aşamalarda ellerine ulaşacağı ve tüketiciye yollanacağı söyleniyor.

Ürünü satın aldıktan sonra iade edebilirim ve paramı geri alırım gibi bir düşünceniz varsa sanırım biraz yanılırsınız. Her türlü reklam hilesiyle aldatılan tüketici ürünü satın aldıktan sonra iade etmek isterse sorunların başlangıcı burada başlıyor zaten. Siz siz olun güvenmediğiniz firmalardan alışveriş yapıp sorun yaşamayın.

Gönderen:
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Ağustos 08, 2013
Kategori : Şikayet.com
Yorum : 0
Okunma : 286
Festivallia.com Para İadesi Yapmıyor
Nisan 17, 2014
|
Festivallia.com’dan ürün alım ve iade ettim. Bana prosedür gereği 10 gün beklemem gerektiği söylenildi ki 24.03.2014 tarihinde ellerine geçmişti kargo ben sorun etmedim bekledim. 28.03.2014 tari..
Finansbank Cardfinans Nakit Kart Aidatı
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
Finansbank cardfinans nakit kartım var, alırken kart aidatı yok taksit yapan banka kartı dediler, aldım. Bu kartı sadece bir kere kullandım kullanmaz olaydım. Bir sene içinde 225 tl borç çıkardılar. F..
İş Bankası Kredi Kartı Eksik Limit Sorunu
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
İş bankası kredi kartımda 300 tl eksik limit gözükmektedir. Yapmış olduğum iki adet 150′şer liralık işlem toplamda 600 lira olarak yansıtılmış ve bu sebeple kartımda para olduğuna güvenerek benz..
Asus Laptop Çok Yavaş Çalışıyor
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bilgisayar
Asus marka bir laptop aldım, laptopumu sadece pdf, mp3 ve film aracı olarak kullandım. Performansından zaten paramın karşılığını alamadığımdan şüpheleniyordum fakat ihtimal vermemiştim ta ki bir gün b..
Vizyon Kurye Mesa Kurye Galaxy S4 Mağduriyeti
Nisan 16, 2014
|
Vizyon kuryeden cep telefonu aldım ama gönderilen telefon benim istediğim telefon değil. Galaxy s4 istedim ama gold mobile ve xperia x-3 geldi. Kapıda 199 tl nakit ödeme yaptım. Mağduriyetimin gideril..