Şikayet No : 466   Durum : CEVAP BEKLİYOR
  • SON YORUMLANAN ŞİKAYETLER

Pazarlama Şirketleri Şikayet

8 Ağustos 2013 12:20 Sikayet.com -. Mersin

Pazarlama Şirketleri Şikayet;
Pazarlama Şirketi Şikayetleri: Günümüzde eski satış pazarlama taktik ve uygulamalarının neredeyse terk edildiği, internetin hayatımıza girmesiyle sosyal medya ve görsel medyanın adeta patlama yapmasıyla, ürün satmak isteyenlerin de tercihleri değişti. Satış ve pazarlama işleri neredeyse tamamen internete kaydı. Sosyal medyanın satışlar üzerindeki etkisi yadsınamayacak kadar büyük ve vazgeçilmez hale geldi. Hangi ürün satılmak istenirse istensin tüm üretici ve satıcılar ilk olarak sosyal ve görsel medyayı kullanıyorlar.

Televizyon kanallarında satışı yapılan ürün adedi o kadar fazla ki neredeyse hangi tv kanalını açsanız karşınıza bir pazarlama şirketi çıkıyor ve bir ürünün tanıtım ve satışını yapmaya çalışıyor. Tanıtımı yapılan ürün o kadar çekici şekilde sunuluyor ki sanırsınız o ürün dünyanın en iyisi ve siz bu ürünü almazsanız pişman olacaksınız. Ürün tanıtımını iyi yapmaya çalışan sunucu daha tanıtım bitmeden şimdi bu ürüne sahip olmak için şu telefon numarasını arayın ve %50 indirime sahip olun dediğinde sanki binlerce kişinin araması gerekiyormuş gibi ısrarla arama bekliyor.

İyi bir tanıtım yapmış olabilirsiniz ancak satmaya çalıştığınız ürün belki de sizin anlattığınız gibi güzel, kaliteli ve almaya değer değildir. Satışı yapılmak istenen o kadar kalitesiz ve sıradan ürün var ki bunlara inanıp satın almak gerçekten zor bir karar. Almak isteyenler de mutlaka olacaktır ancak dokunmadan, denemeden, veya kalitesini bilmeden alacağınız ürünler sizlere sorun çıkardığında şikayetlerinizin de çözümü çok zor olmakta.

Farz edelim ki tv pazarlama şirketlerinden ürün almak istediniz, almak istediğiniz zamanlarda müşteri hizmetleriyle iletişim o kadar kolay ki anında cevap alıyorsunuz. Ancak eğer ürünü geri iade etmek veya cayma hakkınızı kullanmak istiyorsanız onlara ulaşmak neredeyse imkansız. Satış sözleşmesinde yazılan 7 gün içerisinde iade hakkınızı kullanmak istediğinizde satıştan yedi gün içerisinde onlara ulaşamıyor ve hakkınızı kaybediyorsunuz. Bazen eksik ürün geliyor, bazen faturası olmuyor, çoğu zaman geç teslim ediliyor ve her olasılıkta tv den aldığınız bir üründe mutlaka bir şikayet yaşanıyor.

Bazen de sipariş ettiğiniz ürününüz neredeyse bir ay siparişte kalıyor. Pazarlama şirketlerinin taktiklerinden bir tanesi de ellerinde o üründen olmasa da internet sitelerinde sanki o üründen varmış gibi göstermeleri. Tüketici bu ürünün sitede olduğunu sanıyor ve ödemesini yapıp beklemeye başlıyor. Ancak günler geçse de ürün gelmiyor, satış firmasını aradığında o üründen stokta olmadığı ve sonraki aşamalarda ellerine ulaşacağı ve tüketiciye yollanacağı söyleniyor.

Ürünü satın aldıktan sonra iade edebilirim ve paramı geri alırım gibi bir düşünceniz varsa sanırım biraz yanılırsınız. Her türlü reklam hilesiyle aldatılan tüketici ürünü satın aldıktan sonra iade etmek isterse sorunların başlangıcı burada başlıyor zaten. Siz siz olun güvenmediğiniz firmalardan alışveriş yapıp sorun yaşamayın.

Etiket : Şikayet Tüketici Şikayetleri Tüketici Şikayet şikayetim var pazarlama şirketi şikayet tv pazarlama şirketleri şikayet haber tüketici haberleri kullanıcı yorumları satış pazarlama haberleri Okunma : 515
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (0)

Market Şikayetleri Teknoloji Mağazası Şikayetleri