Reform Eğitim Hizmetleri ve Yurtdışı Danışmanlık Arabuluculuk Eğitimi...
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 116620   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Reform Eğitim Hizmetleri ve Yurtdışı Danışmanlık Arabuluculuk Eğitimi Mağduriyeti

21 Eylül 2017 19:54 İsmail Alper G. Muğla

11-15 agustos 2017'de arabuluculuk eğitimine katılmak için eşim, çocukları ve ben İzmir Çeşme altunyunus oteline gittik. 1.300 tl eğitim ücreti, 550 tl benim, 600 tl eşimin konaklama ücreti, 9 yaşındaki kızım için bedava, 12 yaşındaki yarı ücreti yani 540 tl ödeme yapılacaktı. Ben 2.450 tl'yi yatırdım. Oğlum için 540 tl otelde ödenecekti. Tüm telefon görüşmelerinde buna mutabık kalındı. Otele vardığımızda şirket elemanı ebru hanım sorun yok dedi. 540 tl ödemesi yapılacakken bu ücreti değil benden 2.700 tl istediler. Yatırılan paranın benim eğitim ve konaklama ücreti olduğunu söylediler. Orada elden parayı vermek istediler ama para teslim tutanağının bir aslını istediğim için ebru hanım ne yazık ki bir şey bilmeden veremeyiz dedi oteli terketmek zorunda kaldım eğitimi alamadım. Paramı defalarca telefon mail ve mesajlarla istedim yok şu gün yok bugün ödeyeceğiz dediler ama halen ödemediler. Kesinlikle kurumsal bir şirket olmadığını düşünüyorum.

Okunma : 5974
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (4)

Emin G. 3 Ekim 2018

Söz konusu eğitim yarım bırakılmış, usulüne uygun onaylı sertifikalar teslim edilmemiş, tahkim merkezi kurulmamış insanlar mağdur edilmiştir. Ayrıca Remziye S. A. isimli şahıs tarafında Makedonya’da Hukuk lisans eğitimi adı altında 4000 Euro para alınmıştır. Sonuç olarak Tahkim Hakemliği, Uzlaştırmacılık, Bilirkişi, Arabulucuk vs. eğitimi almayı düşünenlerin dikkat etmesi uygun olur.

Cevap yaz 0 0
Emin G. 29 Eylül 2018

Reform Eğitim Hizmetleri ve Yurt Dışı Danışmanlık (İrfan Boyuer Sk. (1444 Sk.) Alsancak İzmir Telefon 02324650727 isimli şirkette Remziye S. A. ve Prof. Dr. Mustafa S. Ö. isimli kişiler tarafından “tahkim hakemliği” eğitimi adı altında üniversite onaylı sertifikalı kurs verileceği, eğitimi alanların Ege Arabuluculuk ve Tahkim Akademisi “Egeatak”in kurulduğunu ve buranın tahkim hakem listesinde yer alacağı, tahkim yargılaması yapılacağı, tahkim dosyalarının hazır olduğunu, eğitim sonrasında yargılamalara başlanacağı, hakemlere 6 ay süreyle destek verileceği vs. vaadlerle çoğunun kamu görevlisi 100 civarında kişiden 1500-2500 tl arasında ücretler alınmıştır.

Cevap yaz 0 0
Gizem C. 6 Şubat 2018

16.07.2016 Reform Eğitim Hizmetleri ve Yurtdışı Danışmanlıkta işe başladım. 1-31 Temmuz arası bir aylık maaşım işveren tarafından yatırılmadı hiçbir sebep göstermeden müdüre mesaj attı ve müdür de bana seni işten çıkardık dedi işveren gelip bana bunu söyleyemedi ve ben daha 1 aylık maaşımı alamadım hukuki yollara başvurdum. Zaten çalışanlarının maaşlarını geçtim avukatların para iadesi oluyordu onu bile ödemiyordu böyle sorumsuz bir iş yeri burası. Maaşımı ödemediğine dair arabulucuya gittim uzlaşma sağlandı buna rağmen benim maaşımı yine yatırmadı. Güya kendisi de hukukla ilgileniyor ama insanların emeklerinin karşılığını vermiyor. Ben de artık hakkımı hukuk yoluyla aramaya karar verdim.

Cevap yaz 9 0
Sevil C. 3 Aralık 2017

02.12.2017'den itibaren uzlastirici egitimine başlamak icin müracaat ettim. Sabah programini istemiştim. Çalışanlar beni 01.12.2017 tarihi akşamı aradilar kursun aksam 16'da baslayacagi soylendi. Kurs gunu aksam gittigimde sabah grubunda olduğumu öğrendim ve bilgilendirilmedim. Ayrica siz aksama devam edin sizin imzalarinizi 4 nolu sinifyaymis gibi imzalatacagiz dediler. Pazar günü ben kendi sınıfıma gittim bir ders sonra komple sınıfı degistirdiler. O gün üç sinif birden değiştirdik. Klima yok projeksiyon cihazi yok. Cikista basvuru formum eksik dediler formu verdim bulamadiklarini soylediler. Davranislari kraldan da kraldi. Cok disiplinsizlik vardi. Ozellikle ebru hn odasindaki bayan çok ukala ve saygisiz.

Cevap yaz 4 1
Emlaktown.com İlanınızı Yurtdışında Yayımlayacağım Diye Bizi Kandırdı Hizlial.com İptal Edilen Ürünün Para İadesi 4 Aydır Yapılmıyor