MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!

DOLANDIRICILIK MAĞDURU MUSUNUZ.!

DOLANDIRICILIK MAĞDURU MUSUNUZ.!


DR. FRAUD BİREYSEL VE KURUMSAL SUİSTİMAL İNCELEME VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ..

İyi niyetinizin sürekli suistimal edildiğini ve artık güvenilir hizmet ve ürün alamadığınızı farkettiniz mi?

Biz farkettik.! ​ İşte bu yüzden Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz ve denetim, hukuk, muhasebe, bilişim ve güvenlik uzmanlarının hizmetlerini sizin için tek noktada buluşturuyoruz!"Denetim alanında çalışırken suistimal teorisi kurma, soruşturma, sorgulama ve vaka çözme konularında eğitim almış tecrübeli uzmanlar olarak bireyler için yapabileceklerimizi şirket içi hizmetler ile sınırlandırmış olmaktan dolayı rahatsızlık duyuyorduk. Ticari beklentilerden ziyade insanlık için duyduğumuz bu kaygıdan hareketle 2014 yılında Dr. Fraud fikri üzerinde çalışmaya başladık.

Dolandırıcılığın, hilenin, yolsuzluğun had safhaya çıktığı, neredeyse ayıpsız hizmet ve ürün alamamaya başladığımız günümüz dünyasında suistimal tespit ve çözüm konusunda vatandaşlarımıza yol göstermeyi, suistimal konusunda farkındalık ve bilinci artırmayı kendine görev edinmiş meslektaşlarım ve diğer uzmanlarla, bu gün Dr. Fraud fikrini hayata geçirmiş olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum."

Şubat, 2017 

Manolya BALCI (Kurucu, CIA-CFE)İç Denetçiler Enstitüsü’ne (IIA) göre Suistimal; "hile, gizleme veya güven sarsıcı olarak nitelenebilecek yasadışı olaylar" olarak tanımlanmaktadır. Suistimal, kişiler veya kurumlar tarafından para, mal veya hizmet elde etmek; hizmetlere yönelik ödeme veya kayıplardan kaçınmak ve kişisel veya kurumsal avantaj sağlamak için gerçekleştirilir.

Dr. Fraud yani Türkçe karşılığıyla Dr. Suistimal dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, hile, rüşvet, yolsuzluk, usulsuzlük, sahtecilik gibi konularda yani hukuksal açıdan sadece suistimal değil tüm "mal varlığına yönelik mağduriyetler" alanında  inceleme, danışmanlık ve denetim hizmetini hem bireylere hem de kurumlara sunan Türkiye'nin ilk platformudur.

Dr. Fraud, dolandırıcılığa maruz kalmış ister birey ister şirket olsun tüm mağdurların savunma gücünü artırmak, hukuki süreçlerde onlara kolaylık sağlamak ve hız kazandırmak amacı ile özel tasarladığı tek noktadan birden fazla uzmanın görüşünü alarak çalışma metodolojisi  ile sadece Türkiye'de değil Dünya'da da bir ilki gerçekleştirmektedir.

EKİBİMİZ

Şirketimiz suistimal inceleme ve denetim hizmetlerini, alanında uzman bir Suistimal İnceleme Ekibi, hukuk danışmanlarından oluşan bir Hukuk Destek Ekibi ve diğer denetim, muhasebe, güvenlik, bilişim uzmanları gibi vaka çözümünde gerekli olabilecek bir Çözüm Ağıyla sürekli veri alışverişi yaparak neticeye ulaştırır. Bu çalışma şekli Dr. Fraud müşterilerilerine tek noktadan birden fazla uzman görüşüne erişmiş olma avantajı olarak geri döner.

​Dr. Fraud, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından diğer danışmanlık, hukuk, denetim, muhasebe, bilişim ve güvenlik firmalarını çözüm ağına katarak hile ve dolandırıcılıkla verdiği savaşta her gün daha fazla güç kazanmakta ve mağdur vatandaşlarımıza en hızlı, güvenilir, doğru ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Sevgili Dr. Fraud Müşterileri,


Tanıtım materyallerimizde her ne kadar verdiğimiz hizmetleri tanımlarken “Dr. Fraud Suistimal ve Dolandıcılık Konularında İnceleme ve Danışmanlık Hizmeti Veren Bir Platformdur” tabirini kullanıyor olsak da aslında bu terimleri halk tarafından anlaşılmak üzere seçmiş bulunmaktayız.

Hukuken dolandırıcılık ve suiistimal mağduriyetleri “Mal Varlığına Yönelik Mağduriyetlerin” sadece bir kısmını oluşturmakta olup, Dr. Fraud olarak bizim danışmanlık verdiğimiz konular mal varlığına yönelik daha geniş bir vaka yelpazesini içermektedir.

Aşağıda size yol göstermek için danışmanlık verdiğimiz vaka başlıklarının bir listesini eklemiş bulunmaktayız. Liste güncellenmektedir.

MAL VARLIĞINA YÖNELİK İNCELEDİĞİMİZ MAĞDURİYETLERDEN SIKÇA KARŞILAŞILANLARDAN BAZILARI:Usulsüz Tebligat Mağduriyetleri

Tahsil Edilemeyen Sigorta Alacakları

Muvazaalı İşveren Kapanışlarında Tahsil edilemeyen İşçi Alacaklarının Takibi,

İş Kazası Mağduriyetleri

Trafik Kazası Mağduriyetleri

Mal Kaçırma Operasyonları

Devre-mülk Mağduriyetleri

Kooperatif Mağduriyetleri (Satın Alım ve Hakediş Alacağı Olan), Ön Ödemeli Konut ve Satış Vaadi Mağdurları,

Bankacılık Suistimalleri

Bilgisi Dışında Banka Hesap Bilgileri Kullanılmasından Kaynaklı Mağduriyetler

Sahte Vekaletname Mağduriyetleri

Noterde Yapılan Sahte İşlemler Sebebiyle Yaşanan Mağduriyetler

Hatalı Memur Muamelesinden Kaynaklı Mağduriyetler

Nitelikli ya da Kişisel Nitelikli Verilerin Kopyalanması, Kullanılması veya İmha Edilmemesi Nedeniyle Yaşanan Mağduriyetler

Kayıp ya da Çalıntı Kimlik-Pasaport ve Ehliyetten Kaynaklı Şirket Kurulması, Kredi Çekilmesi vb Mağduruiyetler

Rüşvet İstemine Maruz Kalan Mağdurlar

Tehdit ile Kıymetli Evrak İmzalatılarak Borç Altına Sokulan Mağdurlar

Borç-Alacak Mağduriyetleri

Hackerlar Tarafından Web Sayfaları ve Sosyal Medyaya İlişkin Kişisel Sayfaların Hacklenmesi Sonucu Yaşanan Mağduriyetler ve diğer İnternet mağduriyetleri

Mesafeli Satış Mağduriyetleri

Change Araç Mağdurları, Hasarı Gizlenerek Satılan Araç Mağduriyetleri

Medikal/Estetik Merkezi/Güzellik Salonu/Kuaför Hizmetleri Mağdurları

Operasyon ve Müdahale Mağdurları

İhaleye Fesat Karıştırılması Sebebiyle Yaşanan Mağduriyetler

Hileli İflas Eylemleri Mağduriyetleri

Turizm Şirketlerinin Yol Açtığı Mağduriyetleri

Falcılık-Büyücülük Hizmetlerine Para Kaptırılması

Derneklere Bağış Mağduriyetleri (Bağış Yapılan Paranın Kötüye Kullanılması ya da Bildirilen Amaca Hizmet Etmemesi)

Dr. Fraud BİREYSEL


SUİSTİMAL İNCELEME ve DANIŞMA

Dr. Fraud, suistimal yani dolandırıcılık, hile, sahtecilik vb. yanlışlar sonucu mağdur olmuş vatandaşlarımıza yaşadıkları suistimalle ilgili inceleme ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

DR. FRAUD ÇÖZÜM ÖNERİSİ RAPORU NEDİR?

Suistimal İnceleme Ekibi'nin dolandırıcılık vakanızı inceledikten sonra hukuk danışmanlarından ve vakanızla alakalı olabilecek diğer uzmanlardan aldığı görüşleri analiz ederek hazırladığı ve çözüm önerilerini tarafınıza sunduğu rapordur.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ ÖRNEK RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ

NEDEN DR. FRAUD?

Dr. Fraud olarak size sunduğumuz suistimal inceleme hizmetini dünyada İLK, TEK ve ÖZEL yapan şey suistimal incelemesinde kullandığımız çalışma metodolojisidir.

Tek bir Dr. Fraud raporu'nun hazırlanması bile oldukça meşakatli bir süreçtir. Her bir raporda sadece hukuk alanında en az 10 uzman danışmanımızın görüşü yer alır. Bunun dışında rapor gerektiğinde mali müşavir, bilişim, güvenlik uzmanı gibi uzmanların görüşüne de sunulur. Dr. Fraud çekirdek ekibimızı oluşturan 5 suistimal inceleme uzman, diğer danışmanlar arasındaki veri alışverişini ağırlıklı görüşler netleştirilip, "CONSENSUS" yani "FİKİR BİRLİĞİ" oluşana kadar yapar. Böylece ekip, nihai raporda en güvenilir sonuçların yer aldığından emin olur.

Bu bir insanın tek başına çok yüksek maliyetlerle, büyük eforlar sarfederek ve zaman harcayarak "belki" alabileceği bir hizmettir. Bu hizmetin Dr. Fraud'daki gibi standart bir kalitede alınması ise neredeyse imkansızdır.

Bu nedenle Dr. Fraud'dan mağduriyetinizle ilgili destek aldığınızda:

1-Zaman, enerji ve paradan TASARRUF ETMİŞ,

2-Çözüm alternatiflerinin SAĞLAMASINI YAPTIRMIŞ,

3-Zararınızın telafi edilme olasılığını MAKSİMİZE ETMİŞ olursunuz.

NASIL FAYDALANIRSINIZ?

1- Öncelikle Vaka Formu'nu doldurunuz.  VAKA FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

2- İnceleme ücretini internet üzerinden yatırınız (357 ₺-KDV hariç).

3- Vaka başvurunuzun tarafımıza ulaştığına dair elektronik posta adresinize mesaj gönderilecektir, lütfen kontrol ediniz.

Vakanız tarafımıza ulaştıktan sonraki ilk 3 gün içinde, Dr. Fraud olarak öncelikle vakanızın inceleme kriterlerimize uyup uymadığını kontrol ederiz. Şayet uygunsa size hem e-posta hem de telefonla arayarak incelemeye alındığını haber veririz ve aynı zamanda vakanızın tarafımızca doğru anlaşılıp anlaşılmadığını tekrar teyit ederiz.

Vakanız kabul edilmediği taktirde ise ödemenizi iade ederiz.

İade Şartları, Vaka Formu ve Çözüm Önerisi Raporu ile ilgili sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

Sıkça Sorulan Sorular ..

BURSA

Telefon: +90 (224) 405 05 22

info@drfraud.com.tr