MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!

TATİLCİLERİN YAZ TATİLİ KABUSU; DENİZ KUM GÜNEŞ VE TUTULMAYAN SÖZLER

Yaz güneşinin tüm görkemini hissettirdiği günlerde, herkesin aklından tek bir şey geçiyor: Tatil!

Ne var ki büyük umutlarla yapılan planlar, büyük bir hayalkırıklığına dönüşebiliyor. Turizm sektöründe rekabet bol olsa da, sunulan kalite ne yazık ki çok yüksek değil. Bunun anlamı; otel çok ama kaliteli hizmet veren az. Birçok otel, üketicisine açık büfeden lüks odalara, birçok vaatte bulunuyor. Ne var ki çoğu müşteri, büyük umutlarla çıktığı tatilden oldukça mutsuz dönüyor.

Tatil turlarına ve otellere yönelik yapılan şikayetler yaz aylarında artıyor. Yapılan yorumlar, ayırtılan odanın anlatıldığı gibi olmaması ve yetersiz hizmet üzerine odaklanıyor. Klimanın çalışmaması, odanın söz verildiği gibi denize bakmaması, yetersiz servis ve hatta soğuk içecek yokluğu, uzun şikayet listesinde üst sıralarda.

Tüm yıl çalıştıktan sonra 10 günlük tatiliniz heba olmasın istiyorsanız, rezervasyon yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Sadece kurumun web adresine bakmanız yeterli değil. Güzel fotoğraflarla bezenmiş web siteleri yanıltıcı olabilir. Belirlediğiniz tesis ve otellerle ilgili tüketicilerce yapılmış yorumları okumanızda fayda var. Bazen rakip firmalar da sahte hesaplarla yanıltıcı yorumlarda bulunabiliyor. Bu yüzden mümkün olduğunca araştırma yapın, bol bol okuyun. Tatilde kafa dinlemek, çalışmamak için bile, öncesinde “çalışmak” gerekiyor!

Normal şartlarda tüm hizmetler mükemmel olsa da, öyle dönemler vardır ki kurumun performansı düşer. Tatil dönemlerinde olduğu gibi. Siz de tatilde hiçbir hatayı kabul etmeyenlerdenseniz, sezon dışındaki dönemleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem diğer dönemlere göre daha nezih bir ortamda dinlenmiş olursunuz hem de hizmetten maksimum derecede yararlanırsınız.

Büyük vaatlere inanmadan önce iki değil dört kere düşünün. Çok düşük fiyatlara her şeyi vaat eden firmalar, genelde pek bir şey sunamayabiliyor. Yerli ve yabancı turistleri çekmek adına varını yoğunu ortaya koyan oteller, eninde sonunda bazı hizmet noktalarında yüksek performans gösteremiyor. Eğer güçlü referansları yoksa, tatilinizi onlara emanet etmeden önce tekrar düşünün deriz!

Özetle, tatile çıkmadan önce ayrıntılı bir araştırma yapın. Nasıl bir tatil istediğinize karar verip, size en uygun dönemi belirleyin. Son olarak da karşınıza çıkması muhtemel “Her şey dahil, üstelik çok düşük fiyata” sloganlarına hemen inanmadan önce, referanslarını kontrol edin.İyi tatiller!