Turizm Şikayetleri
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 2180   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Turizm Şikayetleri

22 Eylül 2013 23:13 Sikayet.com -. Mersin

Otel Şikayetleri; Son zamanların en popüler şikayet konusu turizm şikayetleri. Ülkemizde her yıl mutlaka binlerce tatilci bir takım turizm ve otel şikayetleri nedeniyle heveslendikleri, aylarca hayalini kurdukları tatilin bekledikleri gibi çıkmamasından dolayı birçok mağduriyet ve hayal kırıklığı yaşıyor. Türsab bünyesinde kurulmuş olan Toar Komitesi, seyahat firmaları aracılığıyla zarara uğrayarak aldığı hizmeti eksik ve aksak almış tüketicilerin başvurularını kabul etmektedir. Bakanlık şikayetlerinde sonuca ulaşmak 3-5 ayı bulduğundan dolayı sıkıntılı anlar yaşanabiliyor. Turizm sektöründe hizmet satın alan her tatilci, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Yasasına tabidir.

Etiket : otel şikayet otel şikayetleri turizm şikayetleri turizm acentesi şikayet turizm bakanlığı şikayet hattı turizm şikayetim var bir şikayetim var şikayetim var şikayetim Okunma : 5315
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 1

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (25)

Ergün S. 26 Temmuz 2017

Kordelya Travel ile 30 Haziran-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında "Büyük Avrupa Turu" da Lapseki, Roma ve Madrit'te üç kez bırakılarak gruptan ayrı kaldık. Yol ve dil bilmediğimiz yabancı ülkelerde büyük sıkıntılar yaşadık.

Cevap yaz 1 0
M. 10 Temmuz 2017

Aydın kuşadası'nda bulunmakta olan sözgen turizmin firması türsat'a kaydı yoktur hiç turizme yakışmayacak araçlarla izmir adnan mendereses hava alanına servis yapıyorlar araçlar hiç güvenli degil lastikleri eski araçların içi leş gibi koltuklar yırtık klimalar çalışmıyor şoförler turizme yakışır degil alkollu araç kllanıyorlar, araçlar yolda kalıyor sürekli denetlemesini kontrollerin yapılmasını rica ediyorum, saygılarımla.

Cevap yaz 0 0
Gülcan P. 25 Haziran 2017

Marmaris içmelerdeki hotelusroyal adlı otel tarafından 2000 tl d..andırıldık mağduruz kredi kartindan çekmiştik nasıl yardımcı olunabilir.

Cevap yaz 0 0
Hacer B. 17 Şubat 2017

2015 yılında devre mülk tatil aldım ama vaad ettiklerini yerine getirmediler tüketici heyetine verdim kazandım ama üstlerine birşey olmadığı için icraya da verdim birşey alamıyorum halen faaliyet gösteren şirket milano otelcilik yatırım grubu aradım bizimle alakalı değil yan firmaları queen grup dediler onu da tüketici hakem heyetine verdim kazandım icraya verdim bu sefer de hersene isim değiştiriyorlar asıl sorumlu milano otelcilik yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap yaz 0 0
Filiz K. 5 Ağustos 2015

Mersin'de tatilden bu guzel ulkenin, malesef dogru. Doğrusu ne turizm alanlarinda bir rehberi nede brosuru var. Yazıklar olsun, koca mağaraları gezerken hicbir bilgi alamadık. İyi geceler.

Cevap yaz 0 0
Erkan Y. 20 Haziran 2015

Alanya'dan merhaba, otelde malesef şuan bulunmaktayım yaklaşık 5 gündür burdayım, parayı peşin ödediğim için iptal edemedim, geri iade de alamadım malesef bu zorluğa katlandım. Sözde herşey dahil olarak geldik, ne yemekleri yenebilecek durumda nede içecekleri içilebilecek durumda. Sadece kahve içersiniz onu da makina yapıyor burada el değen herşey berbat ve sağlıksız olduğu kanaatindeyim. Acil denetim gerekiyor, butür işletmelerin ruhsatını iptal etmek vatana ve millete hayırlı olacak.

Cevap yaz 1 0
M. 2 Eylül 2014

Didim altınkumda güya 4 yıldızlı first class hotel'de tesadüfen haftasonu için hersey dahil yer ayırtıp 1 gece konakladık, iyi ki 1 gece rezerve etmişiz. Bence o otel iki yıldız olmalı.

Cevap yaz 0 0
Y M. 19 Ağustos 2014

Hünkar Palace otelden rezervasyon yaptirdik. otele girdigimizde sok üzerine sok yasadik. odalar kötü, duvarlardan resmen su akiyordu. daha sonra paramiz iade edilirse otelden ayrilmak istedigimizi söyledik. otel sahibi bey ile görüstürdüler, sorun olmayacagini, paramizi bir hafta icersinde havale ile alabilecegimizi söz verdi. üzerinden haftalar gecti ne telefonlara cevap ne para iade edildi. numarami görünce telefona cevap bile vermiyorlar. haklarinda dava actim bakalim ne zaman sonuclancak.

Cevap yaz 0 0
Aydın G. 18 Ağustos 2014

first class otel didim, bu otelin nasıl 4 yıldız aldığını öğrenmek istiyorum. turizm bakanlığın bu otelleri denetleyecek personeli yok mu. hayatım boyunca gittiğim en kötü otel, çalışan personelin giydiği kıyafet aynı olmalı, odalar pis buzdolabı yok, odalar kokuyor. bakanlıktan bir kişi denetlemek için yollayın, otelin yıldızlarını hemen sökersiniz diye tahmin ediyorum. teşekkürler.

Cevap yaz 0 0
Canan O. 15 Ağustos 2014

Tatilmanya insanların parasını alarak ortadan kayıp olan bir firma sanırm. Rezervasyon yaptırdığım oteli aradığımda otele parası ödenmemiş ve benim gibi tatilmanya tarafından mağdur edilen 5000 kişi olduğunu, avukatların otele gelip gittiklerini söylediler. Bu tür tatil sömürücü kişilere yapılacak bir şey yok mudur tursab tarafından. Mağduriyetimiz nasıl giderilecek.

Cevap yaz 0 0
Burger King Siparişim Eksik ve Soğuk Geldi İng Bank 350 TL İpotek Kaldırma Ücreti