Turizm Şikayetleri
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 2180   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Turizm Şikayetleri

22 Eylül 2013 23:13 Sikayet.com -. Mersin

Otel Şikayetleri; Son zamanların en popüler şikayet konusu turizm şikayetleri. Ülkemizde her yıl mutlaka binlerce tatilci bir takım turizm ve otel şikayetleri nedeniyle heveslendikleri, aylarca hayalini kurdukları tatilin bekledikleri gibi çıkmamasından dolayı birçok mağduriyet ve hayal kırıklığı yaşıyor. Türsab bünyesinde kurulmuş olan Toar Komitesi, seyahat firmaları aracılığıyla zarara uğrayarak aldığı hizmeti eksik ve aksak almış tüketicilerin başvurularını kabul etmektedir. Bakanlık şikayetlerinde sonuca ulaşmak 3-5 ayı bulduğundan dolayı sıkıntılı anlar yaşanabiliyor. Turizm sektöründe hizmet satın alan her tatilci, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Yasasına tabidir.

Etiket : otel şikayet otel şikayetleri turizm şikayetleri turizm acentesi şikayet turizm bakanlığı şikayet hattı turizm şikayetim var bir şikayetim var şikayetim var şikayetim Okunma : 4288
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 1

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (22)

Hacer B. 17 Şubat 2017

2015 yılında devre mülk tatil aldım ama vaad ettiklerini yerine getirmediler tüketici heyetine verdim kazandım ama üstlerine birşey olmadığı için icraya da verdim birşey alamıyorum halen faaliyet gösteren şirket milano otelcilik yatırım grubu aradım bizimle alakalı değil yan firmaları queen grup dediler onu da tüketici hakem heyetine verdim kazandım icraya verdim bu sefer de hersene isim değiştiriyorlar asıl sorumlu milano otelcilik yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap yaz 0 0
Filiz K. 5 Ağustos 2015

Mersin'de tatilden bu guzel ulkenin, malesef dogru. Doğrusu ne turizm alanlarinda bir rehberi nede brosuru var. Yazıklar olsun, koca mağaraları gezerken hicbir bilgi alamadık. İyi geceler.

Cevap yaz 0 0
Erkan Y. 20 Haziran 2015

Alanya'dan merhaba, otelde malesef şuan bulunmaktayım yaklaşık 5 gündür burdayım, parayı peşin ödediğim için iptal edemedim, geri iade de alamadım malesef bu zorluğa katlandım. Sözde herşey dahil olarak geldik, ne yemekleri yenebilecek durumda nede içecekleri içilebilecek durumda. Sadece kahve içersiniz onu da makina yapıyor burada el değen herşey berbat ve sağlıksız olduğu kanaatindeyim. Acil denetim gerekiyor, butür işletmelerin ruhsatını iptal etmek vatana ve millete hayırlı olacak.

Cevap yaz 0 0
M. 2 Eylül 2014

Didim altınkumda güya 4 yıldızlı first class hotel'de tesadüfen haftasonu için hersey dahil yer ayırtıp 1 gece konakladık, iyi ki 1 gece rezerve etmişiz. Bence o otel iki yıldız olmalı.

Cevap yaz 0 0
Y M. 19 Ağustos 2014

Hünkar Palace otelden rezervasyon yaptirdik. otele girdigimizde sok üzerine sok yasadik. odalar kötü, duvarlardan resmen su akiyordu. daha sonra paramiz iade edilirse otelden ayrilmak istedigimizi söyledik. otel sahibi bey ile görüstürdüler, sorun olmayacagini, paramizi bir hafta icersinde havale ile alabilecegimizi söz verdi. üzerinden haftalar gecti ne telefonlara cevap ne para iade edildi. numarami görünce telefona cevap bile vermiyorlar. haklarinda dava actim bakalim ne zaman sonuclancak.

Cevap yaz 0 0
Aydın G. 18 Ağustos 2014

first class otel didim, bu otelin nasıl 4 yıldız aldığını öğrenmek istiyorum. turizm bakanlığın bu otelleri denetleyecek personeli yok mu. hayatım boyunca gittiğim en kötü otel, çalışan personelin giydiği kıyafet aynı olmalı, odalar pis buzdolabı yok, odalar kokuyor. bakanlıktan bir kişi denetlemek için yollayın, otelin yıldızlarını hemen sökersiniz diye tahmin ediyorum. teşekkürler.

Cevap yaz 0 0
Canan O. 15 Ağustos 2014

Tatilmanya insanların parasını alarak ortadan kayıp olan bir firma sanırm. Rezervasyon yaptırdığım oteli aradığımda otele parası ödenmemiş ve benim gibi tatilmanya tarafından mağdur edilen 5000 kişi olduğunu, avukatların otele gelip gittiklerini söylediler. Bu tür tatil sömürücü kişilere yapılacak bir şey yok mudur tursab tarafından. Mağduriyetimiz nasıl giderilecek.

Cevap yaz 0 0
Canan O. 14 Ağustos 2014

Tatilmanya.com'dan 4 günlük Bodrum tatili satın aldık ve parasını peşin ödedik fakat elde olmayan sebeplerden dolayı, ölüm gibi, tatile o hafta gidemeyeceğimi, bir sonraki haftaya almalarını yada iptal etmelerini söyledim. İptal ettiklerini söylediler (oteli de aradım iptal için iptal edildi) fakat ödediğim parayı geri ödemediler. 10 gündür sabah akşam telefon açıyorum telefonlara cevap dahi vermiyorlar, maillere kesinlikle geri dönüş yapmıyorlar. Tatilmanya.com kesinlikle düzgün çalışan bir firma değil. Haksız yere aldıkları parayı geri iade etmedikleri gibi muhatap da bulamıyorum.

Cevap yaz 0 0
Tamer A. 12 Ağustos 2014

Merhaba, odeon tours tur'dan tatil satin aldim, 24 temmuzda otele giris tarihi 11.08.2014. otel resepsiyonun onunde saatlerce bekledik ama bizim rezervasyon yokmus biz de odeon tours'u aradik, durumu izah ettik, bizi 3-4 saat oyaladilar sonra yer bulamadik dediler. burada maddi manevi zarar gordum, esimle geçici olarak baska yere,daha düşük yere, goturmeyi teklif ettiler ama kabul etmedim ve ertesi gun tekrar ayni yere gelecekmişiz. anlayacaginiz tatil yollarda gececek, ben de bu sorumsuzluğa dayanamayip iptal ettirdim ama maddi manevi zarardayim. esimle kredi kartimin limiti doldu, taksitle odeme yapacaklar. ben bu odeon tours'dan maddi manevi sikayetciyim, gereginin yapilmasini rica ederim. en kisa zamanda donerseniz nemnun oluruz. tesekkurler.

Cevap yaz 0 0
Fatih E. 9 Ağustos 2014

Yamaç Tur'la Gürcistan-Azerbaycan-Tebriz'e (2-8 Agustos 2014 tarihleri arasında) gittim. Tiflis programında birkaç kişinin isteği üzerine daha önceden planlanan gezi programı gerçekleştirilmedi ve hemen Azerbaycan sınırına intikal ile bu ülkeye geçildi. Gezi programının ülkeden diğerine geçiş kısımları iyi programlanmadığından yollar ve geçişlerde ciddi anlamda bir mağduriyet yaşanıldı. Gezimizin sonunda -yine iyi bir program yapılmadığından dolayı- sabah erken hareket edilmesi kararlaştırılmış, akşamleyin sabah kahvaltısı sonrasında yola çıkılacağı ifade edilmesine rağmen, kahvaltı hazırlanmamış olup sadece bir çorba ve çayla kahvaltı geçiştirilmek istenmiş, şikayetlerimiz üzerine tur sahibi vatandaş (Sadi isimli bey) tarafından buna da şükredin ifadeleriyle bu olay geçiştirilmeye çalışılmıştır. İtirazlarımıza, yeterli derecede kahvaltı alınmaksızın 30 saatlik bir yola çıkılmıştır. Yol boyunca kaba davranış ve hareketler her daim, tura katılanlardan eksik edilmemiştir. Otellerin taahhüt edilenleri karşılamadığını da burada ifade etmek isterim.

Cevap yaz 0 0
Burger King Siparişim Eksik ve Soğuk Geldi İng Bank 350 TL İpotek Kaldırma Ücreti