Türk Telekom Bazı Tuzaklarla Faturaları Şişiriyor
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 96757   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Türk Telekom Bazı Tuzaklarla Faturaları Şişiriyor

13 Eylül 2016 00:31 Ahmet C. Konya

Öncelikle merhaba. Hattım üzerinden herhangi bir internet sitesine üye olmadığım halde müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede üyelik yaptığım söylendi. Girdiğim sitelerde herhangi bir üyelik kaydım olmamıştır ve avea'da sürekli olarak fatura konusunda sıkıntı yaşamaktayım. Tarifem üzerine ekstra hiç bir ödemeyi kabul etmediğimi ve budan sonra da bilgim olmadan bu gibi tuzak, tarifemi aşacak hiç bir şeyi kabul etmiyorum. Kullandığım tarife kapsamında paket aşım esnasında hattımın sınırlandırılmasını ve bu gibi paket alımlarının engellenmesini istiyorum. 9 yıldır 3 adet avea hattı kullanmaktayım, tarifem dışındaki ücreti avea talep ettiği takdirde bu hatlarımı başka operatöre taşıyacağım, bu bir tehdit değildir. 9 yıldır faturasını ödediğim avea şirketinin bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Bu ve önümüzdeki ay kapsamında bulunan faturalara yansıyan ve yansayacak olan ekstra rakamların faturamdan düşülmesini istiyorum.

Okunma : 2867
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (7)

Erhan A. 28 Ağustos 2017

Arkadaslar, bu tuzak turk telekom'un tuzagi mi ben kardesime hat ustunden tlf aldigim icin dikkat etmiyordum ama bugun gelen faturam 300 tl'yi gecince aradim supermix16 nerdeyse bu senenin basindan beri fatura oduyormuşum, bu nedir lutfen bilgilendirin beni.

Cevap yaz 0 0
Reha G. 19 Mayıs 2017

Üye olmadığım halde süpermix16 yüzünden 42 tl fazla ödedim iptal yazdığım halde iptal de etmiyorlar en iyisi avea'dan ayrılmak.

Cevap yaz 1 0
Sedat S. 8 Kasım 2016

56 tl almışlar 1 aylık mobil ödemeden. 08502107634 cevap vermiyor, sms ile iptal ettim ama iade yapacak adam zaten bu tür d..andırıcılıkla uğraşmaz. Tüketici mahkemesine gideceğim sonuç ne olur bilmiyorum. Komik olan mobil ödemeyi kapatsanız bile iptal sms'i yollamadığınız için çekmeye devam edebilirlermiş, sevgili türk telekom dedi. Türklüğümden gurur duyuyorum ama müşterilerini mağdur eden bu tür adamlarla beraber çalışan türk telekom adından nefret ediyorum. D..andırıcı ne ise türk telekom da aynısı, fark yok.

Cevap yaz 0 0
Mine Y. 6 Ekim 2016

Arkadaslar ayni d..andiricilik benim de basima geldi, supermix16 yuzunden faturam 99 lira geldi bu ay, ne yapmaliyim lutfen yardim edin, odemek istemiyorum bu parayı.

Cevap yaz 0 0
Vural Y. 14 Eylül 2016

14 eylül tarihli yorumuna ektir; yorumumda anlatmış olduğum olayin TT ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Ancak kötü niyetli kişilerin hesaplara gonderdikleri bir virüs yardımı ile bu olayı gerçekleştirdiklerini, tt'nin buna alet edilmeye calisildigini düşünüyorum. TT'nin bu olaya alet olmamasini onlem almasını diliyorum.

Cevap yaz 0 0
Vural Y. 14 Eylül 2016

Furkan M. ile sorunum aynı, suppermix16 d..andiriciligini ben de yasadim. Bildigim bir cok arkadasimdan da haksiz para tahsil ediliyor. Kesilen paranın iadesini talep ediyorum. Bu para hicbir bilgi verilmeden istegim dışında alınmıştır. Bu bir nevi h..sizliktir. Facebook'ta (arkadasiniz zaman tunelinizde sizin hakkınızda bir video paylaştı) şeklinde gelen iletiye tikladiginiz anda tt'den online ödeme ile 42 tl kesildigi uyarisi geldi, suanda bir cok insan bu yolla d..andiriliyor. Durumu emniyet makamlarına bildirdim.

Cevap yaz 1 0
Vural Y. 14 Eylül 2016

Yukarıda belirtilen sikayetin Avea ile direkt ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ancak kötü niyetli kişilerin gonderdikleri bir virüs yardımı ile yaptıkları kanaatindeyim. Avea'nin derhal Mobil ödeme sistemini daha fazla insanın mağdur olmaması acisindan kapatmasını bekliyorum.

Cevap yaz 2 0
Furkan M. 13 Eylül 2016

Aynı sorun bende de oldu. "En populer videolarin ve oyunlarin adresi Supermix'e hosgeldin. Hemen birbirinden keyifli bircok videoyu ve oyunu sınırsız kullanmaya baslayin. Abonelik vergiler dahil sadece 42 tl hafta olarak tahsil edilecektir ve aylik otomatik yenilenecektir. Servisi iptal etmek icin iptal SUPERMIX16 yazip 3544'e gonderebilirsiniz. Iyi eglenceler. Bu islem icin referans no: 33293659, MH:08502107634" iptal SUPERMIX16 yazmama rağmen iptal olmadı. Ayrica 42 tl suan online odemede ödenmiş gözükuyor. Ayrıca iptal etsem bile her ay otomatik yenilendiginden 3 haftalik ücret daha kesecektir. Bunlarin engellenmesini, kesilen miktarin geri ödenmesini, bu dolandırıcılığa son verilmesini talep ediyorum.

Cevap yaz 6 5
Turkcell Goller Cepte Uygulaması İle İnsanları Kandırıyor Vodafone Paramın Üstüne Yattı