Vergi İhbar ve Şikayet Hattı
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 1828   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Vergi İhbar ve Şikayet Hattı

18 Eylül 2013 03:44 Sikayet.com -. Mersin

Vergi İhbar Şikayet; Vergi ve sosyal güvenlik alanındaki kayıt dışılık bir türlü istenilen düzeye getirilemedi. Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu, denetim birimi elemanlarını sürekli artırarak, teknolojik olanaklardan her geçen gün daha fazla yararlanıyor. Fakat bütün bunlar, ekonomiyi kayıt dışılıktan kurtarmaya yetmiyor. Günümüzde vatandaşlar, artık Alo Maliye vergi ihbar hattı 189 yerine 444 0 189 Vergi İletişim Merkezini (VİMER) arayarak, vergi kayıp ve kaçak ihbarlarını telefonla yapabiliyor. Maliye Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye yönelik olarak etkili bir VİMER vergi ihbar hattı hizmet kuruldu.

Etiket : vergi ihbar vergi şikayet vergi ihbar şikayet hattı alo maliye 189 vergi ihbar Vergi İletişim Merkezi Vimer 444 0 189 Okunma : 15979
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 0

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (47)

Orhan Y. 20 Kasım 2018

Bakırköy Ataköy 5.kısım çarşısındaki (ve hatta diğer yerlerde) tüm içkili restoran/barlardan istenilen fişlerdekdv düşük olsun diye tüm içkiler yemek olarak gösterilmektedir. Bilgilerinize sunulur.

Cevap yaz 0 0
Hanife D. 16 Mayıs 2018

Mali müşavirim, 1 haftadır serbest meslek için geçici beyan göndermeye çalışıyorum. Her seferinde beyanname düzenleme programının doğru sürüm kullandığınızdan emin olun mesajı veriyor. Bu programa biz müdahale edemiyoruz ki, 189 nolu telefonu arıyoruz saatler geçmesine rağmen temsilciler başka müşterilerle görüşüyor, eski sistem beyan göndersem usulsüzlük cezası uygulanıyor. Ne yapalım! Bir cevap istiyorum, muhatap kim?

Cevap yaz 0 0
Hacı Mehmet B. 12 Ocak 2016

Aksaray ilinde esnaf sanatkarlar vergı daıresı ıslerını yapmıyor, neden mı; pastanecı cıg kofte satıyor, basıt usulde okullarda, kantınlerde acıkta cıg kofte satısı yapılıyor, denetlıyen yok ama is para ve vergı almaya geldı mı hepsı bır aslan kesılıyor. Basıt usulde calısan esnafın ne isle mesgul olacagı yazılıyor, markette pastanede kantınde satısı var mı cıg koftenın, bır arastırılmalı bunlar.

Cevap yaz 0 0
Hacı Mehmet B. 12 Ocak 2016

Vergı daıresıne yapmıs oldugum ıhbar tam 38 gundur sonuclanmadı, oysa verılen ıhbarlar ve resmı dılekcelerin 30 gun icinde sonuclanmak zorunlulugu vardır, neden ıslem yapılmıyor ıhbar edılen kısıye.

Cevap yaz 0 0
Gülizar K. 28 Temmuz 2015

Bankalar, müşteri temsilcisi ile görüşmek isteyen müşterilerin telefonlarını planlı bir şekilde, şu anda müşteri temsilcimiz başkaları ile görüşüyorlar diye uzatıyorlar. Bu yüzden telefon şirketlerinden belli para alıyorlar galiba.

Cevap yaz 0 0
M. 14 Şubat 2015

Gebze Gaziler mahallesinde kira vergisi ödemeyen insanlar var. Devlet, vergisini verenlerden vergi almayı bilirken, vergisi geciktiği zaman tebliğ gönderirken, yıllardır kiracıları olduğu halde, devlete vergi kaydını yaptırmayan insanları neden araştırmıyor. Sizlerden ricam bu mahalleyi en kısa zamanda denetleme yapmanızdır. Adaletli olun lütfen. Ya herkesten vergi alın yada hiç kimseden.

Cevap yaz 2 0
Reşit Ünal U. 1 Eylül 2014

Ankara etimesgut istasyon mah. ulubatlıhasan cad. demir apt 74 nolu binanın bahçesi demirci atelyesi olarak kullanılmak suretiyle vergi kaçağı oluşmaktadır. Gereğini arz ederim.

Cevap yaz 0 0
Musa K. 20 Ağustos 2014

Ben esnafım, vergi borcumu taksitlendirdim, bizim aybaşı dedi nmi ogün paramız gelmiyor dolayısı ile paramızı zamanında yatıramıyoruz, bu yüzden vergi dairesindekilerle polemiğe giriyoruz. bakandan istediğim, esnafa 10 gün 15 gün toleranslı davransın lütfen, bizi faize bulaştırmasın. sizden istirham ediyorum. görevinizde başarılar dilerim.

Cevap yaz 1 0
Ahmet T. 19 Ağustos 2014

Radyoda sorulan soruya doğru cevap verdim ve S4 kazandım ama bana ulaşan telefon bozuk çıktı, arıyorum devamli kapali. hakkımın aranmasını talep ediyorum ve şikayetçiyim. saygilar.

Cevap yaz 0 1
N. 12 Ağustos 2014

Trabzon caykara uzungol'de belediye birsey yapmıyor. Mesire alanlari belediye tarafindan dernek adi altinda birilerine ihalesiz, ruhsati, vegi kaydi olmadan yerli ve yabanci vatandaslari soyuyar. fiyat listesi resmi degil. odenen paralara ne vergi fisi veriyor nede fatura.

Cevap yaz 0 0
Tüketici Hakları Samsung Galaxy S3 Servis Şikayetim