Yüksek Seçim Kurulu Oy Kullanamıyorum

Yüksek Seçim Kurulu;

Ben Adana’nın kozan ilçesine bağlı damyeri köyünde oturmaktayım. Yaşım 19 olduğu için 30 mart’taki seçimlerde oy kullanacaktım ama benim oyum köyde oturmama rağmen kaldırılmış.

Ve hiç biryerde de görünmüyor. Bu durum nasıl düzeltilecek, bana lütfen acilen ulaşın.

Gönderen: . Y.
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (9)
. C.

Seçmen listelerinde adım yok, ben İzmir marlıdere’de kamu görevi yapmaktayım. Listelerde adım gözükmüyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor. Bana lütfen bilgi verin.

. Y.

ben, ailem köyümüzde oy kullanamıyoruz ve sebebi muhtarın şikayeti. biz neden oy kullanamıyoruz buna çözüm bekliyoruz. köyümüzde kışın kimse durmuyor ama yazın sürekli köydeyiz, köyle alakası olmayan kişiler oy kullanıyor da bizler neden oy kullanamıyoruz. karabük mehterler köyü sakini.

. E.

ben neden oy kulanamıyorum, nedeni nedir? ben bu ülkenin vatandaşı değil miyim? aksi taktirde mahkemeye başvuracağım.

. H.

ben köyümde oy kullnamıyorum muhtarın şikayeti yüzünden.

. S.

Seçmen kağıdım gelmedi, ysk sitesinden de bakıyorum oy kullanamayacağımı anladım. Şimdi ne yapmalıyım, nereye başvurmam lazım, lütfen yardımcı olun.

. H.

Yıllardır oy kullanamıyorum muhtarın yüzünden, her şeçimde oy kullanamıyorum, yine bir oyum kayboldu.

. F.

Altıntepe mahallesi celal avşar ilkögretim okulunda oy kullanmaya gittik babamla, babam yaşlı ve kalp hastası. merdivenleri çıkarken nefes nefese kaldı, sandık başkanı bunu bile bile aşağıda oy kullanamazsınız, merdiven çıkıcak birisini yollarız gibi laflar etti. sonrasında babam çok yoruldu ve zor nefes aldı. girişte herkes yaşlılara yer verirken sadece babama yardımcı olunmadı, ben de bunu anlamadım, bilginize.

. Ö.

Yeşilova mahallesi, sönmez ilköğretim okulu Osmangazi Bursa’da oyumu kullanırken yan taraftaki 2534 nolu sandıkta görevli olan, kendisine başkan diye itham edilen kişi O. Bey, özellikle yaşlılarımız oy kullanırken sürekli yardım istenilmediği halde yanlarına gitti, şikayetçiyim. T.C. vatandaşı olarak gerçekten çok üzülüyorum bu duruma ve buna göz yumanlara.

. G.

30 mart secimlerinde sandığa gittiğimde oyumun olmadığını öğrendim ve şok oldum. Ben bir T.C. vatandaşı olarak bütün yasal haklarımı kullanıcağımı arz ederim.

Şubat 01, 2014
Kategori : Belediye
Yorum : 9
Okunma : 1.292