Şikayet.com

Şikayet.com'a Hoşgeldiniz En Etkili Reklam Müşteri Memnuniyetidir..

Ziraat Bankası yasal hakkımı ödemiyor

Ziraat Bankası Hakkında;

Ziraat Bankası İstanbul Şirinevler şubesinden kredi almıştım. Yasal hakkım olan dosya masrafı ücretimi istedim. Bankadan olumsuz cevap aldım.

Bankadan kredi kullanımında dosya masrafı ve ipotek ücreti vs adı altında ücret tahsil edileceği sözleşmede yer alsa dahi bunların haksız şart olduğu yolunda Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin 2011/3576 E, 2011/10221 K sayılı kararında; “kredi verilmesi için zorunlu olan masrafların tüketiciden istenebileceğini ancak bu masrafların konusunda uzman bilirkişi ya da heyetince tespit edilecek miktara göre işlem yapmak gerekir iken sözleşmede her türlü vergi, resim, harç, sigorta primi, operasyon masrafını ödemeyi kabul ve taahhüt eder hükmü gereği, diğer ücret ve masraflar başlığı adı altında matbu belirlenen bir miktarın tüketiciden alınacağına dair hükmü haksız şart olduğunun kabulü gerekir” şeklindedir.

Isparta Tüketici Sorunları Hakem Heyetinin 26.01.2010 tarih ve 22 sayılı, banka tarafından alınan komisyon, ekspertiz ücreti ve sigorta bedelinin iadesi kararının, itirazen inceleyen Isparta 1. Asliye Hukuk Mahkemesince (2010/118 K.) onanması ve mahkeme kararının da Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin 2011/1870 K. Sayılı kararıyla onanmasıyla emsal teşkil edecek bir karar haline dönüşmüştür.

Yukarıda belirttiğim emsal kararlara rağmen banka yasal hakkımı ödemiyor!!

Tüketici Hakem Heyeti başvurularından sonra bankaların açtığı davalardan dolayı hakkımız olan ücreti bankalar bizden mahkeme kararıyla ve mahkeme masrafıyla geri alabiliyor. Banka tarafından tekrar mağdur edilebiliyoruz.

Bu riskten dolayı Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapamıyorum.
Ziraat Bankası hakkımı ödemez ise; BİMER ve sosyal medyada (Twitter, Facebook, bloglar vs. ) mağdur edildiğimi yazacağım ve halka, mağduriyetimden dolayı başka bankaları tavsiye ediyorum. Dosya masraflarımın geri ödenmesini istiyorum.

Gönderen: M. ÇİNTAN
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (2)
.. Şinasi.ö.

internet şubeye giriş yapabiliyorum, havale veya hesap hateketlerini kontrol vs hiç bir işlem geçekleştiremiyorum hatta güvenli çıkış bile yapamıyorum.

.. Mustafa.t.

Benim kredi kartım kullanıma kapalı, borçlarımı ödemiyorum, mümkünse hesap kesim tarihini 10′nuna yaparsanız beni mutlu edersiniz. Karttaki sıkıntıların gitmesini istiyorum. Karttaki sıkıntı yüzünden ailemde ciddi sorun çıkıyor. Bankanız müşteri telefonuna ulaşılmıyor, acil yardım bekliyorum.

Eylül 06, 2013
Kategori : Şikayet.com
Yorum : 2
Okunma : 335
Finansbank Cardfinans Nakit Kart Aidatı
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
Finansbank cardfinans nakit kartım var, alırken kart aidatı yok taksit yapan banka kartı dediler, aldım. Bu kartı sadece bir kere kullandım kullanmaz olaydım. Bir sene içinde 225 tl borç çıkardılar. F..
İş Bankası Kredi Kartı Eksik Limit Sorunu
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
İş bankası kredi kartımda 300 tl eksik limit gözükmektedir. Yapmış olduğum iki adet 150′şer liralık işlem toplamda 600 lira olarak yansıtılmış ve bu sebeple kartımda para olduğuna güvenerek benz..
Asus Laptop Çok Yavaş Çalışıyor
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bilgisayar
Asus marka bir laptop aldım, laptopumu sadece pdf, mp3 ve film aracı olarak kullandım. Performansından zaten paramın karşılığını alamadığımdan şüpheleniyordum fakat ihtimal vermemiştim ta ki bir gün b..
Vizyon Kurye Mesa Kurye Galaxy S4 Mağduriyeti
Nisan 16, 2014
|
Vizyon kuryeden cep telefonu aldım ama gönderilen telefon benim istediğim telefon değil. Galaxy s4 istedim ama gold mobile ve xperia x-3 geldi. Kapıda 199 tl nakit ödeme yaptım. Mağduriyetimin gideril..
Finansbank Kredi Kartına Çok Yüksek Faiz Uyguluyor
Nisan 16, 2014
|
Kategori: Bankacılık
Ben emekli bir vatandaşım. Finansbank’tan almış olduğum kredi kartına istinaden 300 tl limiti olan bir kmh hesabı açıldı bana. Geçen ay 75 tl bu ay da 120 tl’lik bir kesinti yaptılar. Ne şube, n..