MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!

MARKA ŞİKAYET YÖNETİMİ VE SIKAYET.COM

Tüketici Yorum Referans Tavsiye ve Bilgilendirme Portalı, SiKAYET.com;MARKALAR;


UZUN ÖMÜRLÜ VE GÜVENİLİR OLMAK İÇİN..

MÜŞTERİ BİLDİRİMLERİNİ ANALİZ EDİN , ŞİKAYETLERİZİ YÖNETİN, GELECEĞİNİZİ PLANLAYIN.!

-

MARKALAR, FİRMALAR, ŞİRKETLER; her ay, her yıl "yeni müşteri" kazanmak ve satış yapıp cironuzu artırmak, cebizi daha fazla doldurmak yani kısacası sektörünüzde "VAR OLABİLMEK, HAYATTA KALMAK ve SİLİNİP GİTMEMEK" için REKLAMLAR'a tereddüt etmeden ve düşünmeden YÜZBİNLERCE, MİLYONLARCA LİARA, DOLAR, EURO para harcıyorsunuz, reklam yaparak müşteri kazanmaya çalışıyorsunuz ancak "varolan müşteriler"inizin memnuniyetini de sağlamak ve tüketicilerinizin sizlere olan güvenini artırmak zorundasınız, sosyal medya vasıtasıyla tüketicilerinizin nabzını tutun, yaşanan sorun ve problemlere hızlı ve etkin çözüm üretin, kusursuz müşteri memnuniyeti sağlayın, müşteri şikayetlerinizi yönetin, marka bilinirliğinizi ve firma güvenini artırın, tercih edilen firmalar arasında kalın.

Gerçek Tüketiciler olan Bireysel Üyelerimiz sorun yaşadıkları markalar, firmalar hakkındaki geri bildirimlerinde şunları ifade ediyorlar;

"Kurumsal firmaların müşteri şikayetlerini şeffaf ve etkili çözmeleri gerekir. Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek ayrı bir kabiliyet gerektiriyor hem de ücreti mükabili, bir de şikayetler olduğu yerde duruyor, çözülmüyor. İnternet sitelerinden yaptığımız başvurular, şikayetler cevapsız kalıyor. Yani hem seni mağdur edeceğiz, paranı alacağız, ürünü iade almayacağız, hizmet vermeyeceğiz, kusurlu ürünle seni başbaşa bırakacağız, istediğin yere git şikayet et birşey yapamazsın diyorlar hemde senden müşteri hizmetlerine bağlanmak için harcadığın zamanı çalacağız ve vermediğimiz hizmet için telefon ücretini de bir şekilde senden alacağız, seni telefonda saatlerce bekleteceğiz, sıra tam sana geldiğinde hattan atacağız, sorularına saçma sapan ve çözümsüz cevaplar vereceğiz demek istiyorlar."

Sikayet.com, tüketici sorunlarının ilgili firmalara ulaştırılması ve çözümleri sürecinde aktif rol oynayan, üretici ve tüketiciler için bu süreci kolaylaştıran bir tüketici yorum ve referans sitesidir.

Amacımız; suçu, suçluyu aramak değil tüketicilerin yaşadıkları sorunları muhatapları olan firma, markalara iletmek ve şikayetlerin hızlı ve etkin çözümüne katkıda bulunmaktır. Tüketici sorunlarının doğrudan firmaya iletilmesi önem arzetmektedir. Üretici ve Tüketicinin, yaşanan sorunla ilgili en kısa sürede çözüme ulaşması hem zaman hem de ekonomik açıdan ülke adına kazanımdır.

Sikayet.com, tüketicilerin bilinçlendirilmesi, daha rahat ve kaliteli bir yaşam adına tüketici yorumları, istek ve tavsiyelerine açık, tüketici şikayetleri’nin dile getirilmesi ve sorunların çözüm sürecini kolaylaştırmayı hedef edinmiş, tamamen “Üretici - Tüketici Dostu” bir oluşumdur.

Bizler, her bireyin zamanının değerli olduğunu düşünüyor, şikayet ve sorunlarınızın çözümünde sizlere bir nebze de olsa yardımcı olmak, zamanınızı daha mutlu üretici-tüketici olarak geçirmenize ve sevdiklerinize, ailelerinize sorunlardan uzak daha fazla zaman ayırmanıza katkıda bulunmak adına buradayız, sizinleyiz ve sizinle olmak istiyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın neresinde olursanız olun, marka ve firmalara şikayet ve yorumlarınızı göndermek, sorunlarınıza çözüm aramak, diğer tüketicilerle marka ve firmalarla yaşadığınız iyi yada kötü tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşmak, tavsiye, referanslarınızı iletmek, sesinizi tüm tüketicilere duyurmak bizim görevimiz.

Yaşam kalitenizi yükseltmek ve yüzünüzde minicik de olsa bir tebessüm oluşturabilmek adına.

-

Üretimin olduğu her yerde ve her dönemde tüketici memnuniyetsizliği ve şikayetleriyle karşılaşmak mümkündür. Tabi her dönemde teknolojik gelişmişliğe ve yönetim şekline göre insanlar şikayetlerini farklı kanallar vasıtasıyla bildirmişlerdir.

Osmanlılar döneminde Lonca denilen esnaf örgütleri bu sorumluluğu üstlenirken günümüzde gelişen teknoloji sayesinde tüketici şikayetlerinin bildirilmesi farklı bir boyut kazanmıştır. Ülkemizde bir devlet kurumu olan Tüketici Hakları Mahkemesi’nin yanında  Sikayet.com, BelediyeSikayet.org gibi tüketici şikayet siteleri, alo şikayet telefon hatları, e- posta, fax, mektup ve vb. iletişim kanalları aracılığıyla tüketiciler haklarını aramaktadır.

Günümüzde tüketici şikayet sitelerine ve Hakem Heyetlerine gelen şikayetlerin büyük çoğunluğunu Banka şikayetleri oluşturmaktadır. 2012 yılında yapılan şikayetlerin yaklaşık %59 ‘unu yani 263 bini bankacılık şikayetleriyle ilgilidir. Bankacılık şikayetlerini, otel işletme ve acenteleriyle mobil telefon şirketleri takip etmektedir. Tüketiciler herhangi bir ürün veya hizmet beklentilerine cevap vermediğinde şikayet etme ihtiyacı duyarlar bu şikayetleri ilk aşamada satın aldıkları satıcı veya firmalara bildirerek çözüm alma amacı taşırlar.

Satıcı firma müşteri şikayetlerini ciddiye almayıp ilgisiz olduğunda ise internet ağı üzerinden şikayet siteleri aracılığı ile memnuniyetsizliklerini paylaşarak sorunlarına çözüm aramayı tercih etmektedirler. Şikayet sitelerine bildirim, online yani masa başından kalkmadan zahmetsiz, kolay, ekonomik ve çözüm alma şansının yüksek olması nedeniyle tüketiciler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Bilinçli tüketiciler olarak eğer bir mekandan memnun kalmamış, aldığınız bir ürün veya hizmeti beğenmemiş, aldatılmış olabilirsiniz. Ödediğiniz bedelin veya kaybettiğiniz zamanın karşılığını almamış olduğunuzu düşünebilirsiniz. Tüketici şikayet siteleri hak arama yolunda hızlı, etkin ve kullanımı nedeniyle bilinçli tüketicilere şikayet çözüm sürecinde faydalı olmaktadır.

İnternetin Nimetleri Şikayet siteleri

Satın aldığınız ve memnun kalmadığınız, kısa süre içerisinde bozulan eşyalarınız için Sikayet.com’a başvurabilirsiniz. Bu işlem sizin için verdiğiniz paranın boşa gitmemiş olması, firmanın yaptığı hatayı görüp düzeltmesi için çok büyük bir imkândır. Bu imkân dâhilinde size geri dönüş sağlanmaktadır. Geri dönüşü çok önemseyen büyük firmalar bu tür şikâyetlerle yakından ilgililerdir. Müşterilerin rahatsız olduğu, memnun kalmadığı, düzeltilmesi gereken sorunlar halledildiğinde hem müşteri memnuniyeti gelişmektedir hem de firma-müşteri ilişkileri bozulmadan hayata devam edilmektedir. Şikayetler dikkate alınarak tüketici haklarına saygı çerçevesinde bir geri dönüş yapılmaktadır.

Müşteri şikâyetleri firmanın kendini geliştirmesini de sağlamaktadır. Sürekli oluşan şikâyetler doğrultusunda üretim yahut dağıtım aşamasında yapılan hatalar tekrar gözden geçirilerek en dayanıklı, en kullanışlı ürünü yapmaya çalışan firmalar büyük ölçüde gelişmektedirler. Müşteri şikâyetlerini göz önünde bulundurmak ve kati surette işleme koymak her firmanın prensip edinmesi gereken bir konudur. Müşteriler arasında hızla yayılabilecek hoşnutsuzluk muhakkak ki firmanın ticari itibarını zedeleyecektir.

Şikâyet siteleri ünlü ve bir çok firma tarafından sıkı bir şekilde takip edilmekte ve ardından şikayetçi olan müşterilere geri dönüş sağlanabilmektedir. Geri dönüş yapan firmalar müşteri memnuniyetini artırmak için sorunu en iyi şekilde dinleyip yardımcı olarak itibarlarını artırırlar. Şikâyetin nedenini, oluş şeklini ve ilerleyişi öğrenen firma müşterisiyle doğrudan doğruya görüşerek sorunu çözmektedir.

Siz de satın aldığınız her hangi bir üründen memnun kalmadığınızı, kısa süre içinde bozulduğunu, geri dönüş yapılmadığını vb. noktaları firmalara iletebilirsiniz. Şikayetleriniz firma yetkilileri tarafından izlenip ona göre size bir dönüş yapılacaktır. Kaliteli hizmet ve sağlıklı ürünler istiyorsanız, şikayetlerinizi ileterek diğer müşterilerin ve firmanın da bilinçlenmesini sağlayın. Tüketici haklarınızdan sonuna kadar yararlanıp, tüm sorunlarınızı rahatça dile getirin.

Şikayetlerinizi paylaşmak bilinçli tüketici olmanın, diğer tüketicileri düşünmenin bir yansımasıdır. Ne kadar çok şikayet o kadar çok çözüm yolu demektir. Sosyal medyada ve şikayet sitelerinde paylaşılan bir çok şikayet tüketici hakem heyetlerine dahi gitmeden çözüme kavuşturulmaktadır. Bu nedenle internette şikayet sitelerini kullanarak yapmış olduğunuz şikayetler hem daha etkili hem de evden çıkmadan, rezil olmadan yapılan en kolay işlerden birisidir. İnternetin sağlamış olduğu nimetlerden yararlanma zamanı geldi de çoktan geçiyor bile.

Sikayet.com