MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!

TÜKETİCİ ŞİKAYET SİTESİ

Bir Şikayetim Var


Yıl 2002, internetle tanışalı sadece 4 yıl olmuş. O zamanlarda internetle alakalı fazla işler yapılmıyordu. Sadece sanırım arkadaş siteleri göz önündeydi. O anki bilgisayarlar bizlere teknolojinin zirvesi olarak geliyordu. Yaşımız fazla olmasa da internet bizleri cezbetmişti. Ancak nedendir bilinmez hep insanların dertlerini yazan sitelerde dolaşıyor ve sanki çare olabilecekmişiz gibi bir şeyler yapmaya çalışıyorduk. İlk denememizi o zamanlarda yapmıştık ama çalışma yoğunluğumuzdan ve internet cahilliğinden olsa gerek üzerine fazla düşemedik. İnternet gazetelerine yorumlar yazdık, hatalı gördüğümüz ve bize yanlış gelenleri. Herkesin hakkına, hukukuna saygı gösterilmesini ve hakların çiğnenmemesi hususunda kendimizce çok gayret ettik.

Yıl 2003 te birazcık da olsa bilinçli kullanıcı olarak, hem kendi sitemizde yazmaya başladık hem de internetle alakalı işlere girdik. Ancak hep gönlümüzde yanan ateş aynı oldu. Halkın haklarına saygılı olmak ve tüketicileri aldatanlarla, kandıranlarla mücadele etmek. Elimizden geldiğince yazdık ama hiç faydası olmadı bana göre. Yine gönlümüz kırılmıştı internette bir şeyler yapamıyoruz diye. Bu sefer gerçekten uzak kalmak istedik 3-5 yıl ama hep takip ederek uzaktan, yıl oldu 2008-2009 ve bizler artık içimizdeki volkanı dizginleyemez olduk. Artık bu defa gerçekten halk ve tüketiciler için bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verdik. Yenilsek de en azından başarmak istediğimiz yolda yenileceğiz. Yaklaşık 2 yıllık bir araştırma, plan, proje ve çalışma sonucunda çalışma sektörümüz zaten belliydi, Şikayet. Başka bir alan olması da mümkün değildi zaten. Halk için, tüketici için çalışmazsak bu işi yapmayacağımızı anladık. Ve şu an burada olma sebebimiz karakterimiz, vicdanımız ve içimizdeki bitmek bilmez mücadele azmi.

Bu sefer içimizden gelen sese kulak vereceğiz ve asla pes etmek YOK. Doğru işler yapıldığında, sonunda kaybetmek diye bir şey olmadığını anlamak 10 küsür yılımıza maloldu. Keşke şuan ki tecrübe, birikim, cesaret, girişimcilik ruhu, mantık ve azim 10 yıl önce olsaydı. Bizimle beraber yola çıkan ekibimizde de aynı heyacanı görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Her birisi destek, her birisi ipin ucundan tutuyor. Biz bir aile olmuşuz da benim haberim yokmuş:) Biz de hep şikayet ettik ama hep de mücadele ettik, ama bu seferki mücadele daha başka, apayrı. O kadar mutlu oluyoruz ki insanların dertlerine çare olabildiğimizde, bu hazzı, bu zevki tatmanız lazım. Birilerinin zor anında el uzatmak o kadar güzel geliyor ki sanki onunla beraber tekrar doğuyorsunuz.

Kısaca bu sefer vazgeçmek YOK. Her ne olursa olsun, elimizden geldiğince bu sefer sonuna kadar mücadele edeceğiz. Yolumuza engeller de çıkaracaklar bunu da çok iyi biliyoruz:) Ama biz dürüst oynayacağız oyunu. Kuralı bizden öncekiler koydular ve biz de onların kurallarıyla dürüst oynayacağız. Rakip olacağız ama arkadan vurmayacağız. Aynı sayfada hatta alt alta üst üste olacağız ama kimseye dokunmayacağız. Edebimizle yolumuza devam edip sadece doğru bildiğimiz şeyleri yapacağız. Rakiplerimize hep saygı duyacağız ama onların yaptıklarını asla yapmayacağız. Herkes kendi yolunu çizecek biz de kendi yolumuzda ilerleyeceğiz. Kimin birinci kimin ikinci olması diye bir kaygımızda yok, birinci olmak bizleri zerre kadar ilgilendirmiyor. Bizler google, yahoo, bing, yandex vs de 10 nuncu sayfada da olsak yapacağımız ve söyleyeceklerimiz hep aynı olacak.

Adaletten, haktan, saygıdan sevgiden ayrılmadan ve vicdan muhasebesi yaparak kararlar vereceğiz. Ve övündüğümüz şey hep haklının hep mazlumun yanında olmak olacak. Biz de halkın içinden gelen ama sesini duyurmak için beklemeyen, uyumayan, her zaman bir yolunu bulmaya çalışan, vazgeçmeyen, pes etmeyenlerdeniz. Evet, yıl 2013 ama hala şikayet var ve hala hiç bir şey değişmemiş tüketici açısından. Herkes bir yolunu bulmuş ama sadece tüketicinin sesi çıkmıyor. Bir şeylerin tüketici lehine değişme zamanı değil mi artık!