MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!

ŞİKAYET DİLEKÇESİ VE ŞİKAYET BAŞVURUSU

Şikayet DilekçesiTüketici Yorum ve Tavsiye Portalı, SiKAYET.com;


MARKALAR;

UZUN ÖMÜRLÜ VE GÜVENİLİR OLMAK İÇİN..

MÜŞTERİ BİLDİRİMLERİNİ ANALİZ EDİN , ŞİKAYETLERİZİ YÖNETİN, GELECEĞİNİZİ PLANLAYIN.!

-

MARKALAR, FİRMALAR, ŞİRKETLER; her ay, her yıl "yeni müşteri" kazanmak ve satış yapıp cironuzu artırmak, cebizi daha fazla doldurmak yani kısacası sektörünüzde "VAR OLABİLMEK, HAYATTA KALMAK ve SİLİNİP GİTMEMEK" için REKLAMLAR'a tereddüt etmeden ve düşünmeden YÜZBİNLERCE, MİLYONLARCA LİARA, DOLAR, EURO para harcıyorsunuz, reklam yaparak müşteri kazanmaya çalışıyorsunuz ancak "varolan müşteriler"inizin memnuniyetini de sağlamak ve tüketicilerinizin sizlere olan güvenini artırmak zorundasınız, sosyal medya vasıtasıyla tüketicilerinizin nabzını tutun, yaşanan sorun ve problemlere hızlı ve etkin çözüm üretin, kusursuz müşteri memnuniyeti sağlayın, müşteri şikayetlerinizi yönetin, marka bilinirliğinizi ve firma güvenini artırın, tercih edilen firmalar arasında kalın.

Gerçek Tüketiciler olan Bireysel Üyelerimiz sorun yaşadıkları markalar, firmalar hakkındaki geri bildirimlerinde şunları ifade ediyorlar;

"Kurumsal firmaların müşteri şikayetlerini şeffaf ve etkili çözmeleri gerekir. Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek ayrı bir kabiliyet gerektiriyor hem de ücreti mükabili, bir de şikayetler olduğu yerde duruyor, çözülmüyor. İnternet sitelerinden yaptığımız başvurular, şikayetler cevapsız kalıyor. Yani hem seni mağdur edeceğiz, paranı alacağız, ürünü iade almayacağız, hizmet vermeyeceğiz, kusurlu ürünle seni başbaşa bırakacağız, istediğin yere git şikayet et birşey yapamazsın diyorlar hemde senden müşteri hizmetlerine bağlanmak için harcadığın zamanı çalacağız ve vermediğimiz hizmet için telefon ücretini de bir şekilde senden alacağız, seni telefonda saatlerce bekleteceğiz, sıra tam sana geldiğinde hattan atacağız, sorularına saçma sapan ve çözümsüz cevaplar vereceğiz demek istiyorlar."

Sikayet.com, tüketici sorunlarının ilgili firmalara ulaştırılması ve çözümleri sürecinde aktif rol oynayan, üretici ve tüketiciler için bu süreci kolaylaştıran bir tüketici yorum ve referans sitesidir.

Amacımız; suçu, suçluyu aramak değil tüketicilerin yaşadıkları sorunları muhatapları olan firma, markalara iletmek ve şikayetlerin hızlı ve etkin çözümüne katkıda bulunmaktır. Tüketici sorunlarının doğrudan firmaya iletilmesi önem arzetmektedir. Üretici ve Tüketicinin, yaşanan sorunla ilgili en kısa sürede çözüme ulaşması hem zaman hem de ekonomik açıdan ülke adına kazanımdır.

Sikayet.com, tüketicilerin bilinçlendirilmesi, daha rahat ve kaliteli bir yaşam adına tüketici yorumları, istek ve tavsiyelerine açık, tüketici şikayetleri’nin dile getirilmesi ve sorunların çözüm sürecini kolaylaştırmayı hedef edinmiş, tamamen “Üretici - Tüketici Dostu” bir oluşumdur.

Bizler, her bireyin zamanının değerli olduğunu düşünüyor, şikayet ve sorunlarınızın çözümünde sizlere bir nebze de olsa yardımcı olmak, zamanınızı daha mutlu üretici-tüketici olarak geçirmenize ve sevdiklerinize, ailelerinize sorunlardan uzak daha fazla zaman ayırmanıza katkıda bulunmak adına buradayız, sizinleyiz ve sizinle olmak istiyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın neresinde olursanız olun, marka ve firmalara şikayet ve yorumlarınızı göndermek, sorunlarınıza çözüm aramak, diğer tüketicilerle marka ve firmalarla yaşadığınız iyi yada kötü tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşmak, tavsiye, referanslarınızı iletmek, sesinizi tüm tüketicilere duyurmak bizim görevimiz.

Yaşam kalitenizi yükseltmek ve yüzünüzde minicik de olsa bir tebessüm oluşturabilmek adına.

Eğer şikayet dilekçesi hazırlamaya kadar geldiyseniz durum bu hiç de iyi bir şey anlamına gelmiyor demektir sizin için. Şikayetin çözümü için elinizden geleni yaptınız ama firma, şirket, kurum ya da mekan size olumlu cevap vermedi. Israrcı olduğunuzda da sanırım işler daha farklı boyutlara gelmeye başladı.

O zaman yapılacak en iyi şey resmi ya da gayrı resmi (şikayet siteleri) olarak hakkınızı aramak olacak. Hiç kimse haksızlıklar karşısında suskun kalmamalı ve hakkını aramalı diye düşünüyorum. Siz sessiz kaldıkça haksızlık yapan daha da güçlenecek ve diğer tüketicilerin de haklarına müdahale edecektir. Buna meydan vermemenin yolu ise onlar hakkındaki düşüncelerimizin başkaları tarafından da bilinmesini sağlamak.

Farz edelim ki resmi yoldan hakkınızı aramaya karar verdiniz. Şikayetinizi ileteceğinizi kurumun adını biliyor olmanız gerekmekte. Yazılacak bir şikayet dilekçesinde kullanacağımız kağıdın başına bu kurum adını yazarak başlayabiliriz. Sonrasında aşağı satırdan devam ederek kendimizi tanıtıp olayı anlatabiliriz. Olayı detaylandırdıktan sonra son bölümde neler yapılmasını arzu ettiğimizi de yazarak şikayet dilekçemizi bitirebiliriz. Sonuç bölümünü de bitirdikten sonra hemen altına sol bölümden başlamak kaydıyla telefon ve adresimizi açıkça yazalım, karşı tarafına tarihi atalım ve altına isim soy isim yazıp imzalayalım.

Şikayet dilekçenizin karşı tarafa iletildiğinden emin olmak için en sağlam yol iadeli taahhütlü göndermektir. Aksi takdirde şikayet kutusuna atılan bir şikayet dilekçesinin başına ne geleceğini bilmek zor olmasa gerek. Eğer siz bir firma hakkında şikayet dilekçesi yazacak kadar sinirlenmişseniz bu şu demektir, eğer firmada şikayet kutusu olsa dahi kimse ona değer vermiyordur.

Bu durumda yapılacak ikinci en önemli şey güvenilir bir şikayet sitesi bulmak ve oraya da şikayetinizi iletmektir. Eğer şikayetiniz, şikayet sitesinde yayımlanmamışsa güvenilir başka bir şikayet sitesi bulmak ve bunu 1-2 tane yere yazmak mantıklı olacaktır. Bu şikayet sitelerinden mutlaka bir tanesini şikayetinizi yayımlayacaktır. Başvurularınızdan sonuç alamasanız da en azından diğer tüketicilerin bilinçlenmesi adına bir şeyler yapmış sayılırsınız.

Şikayete konu olan firma eğer müşteri memnuniyetine değer ve önem vermiş olsaydı, siz zaten şuan bu işle uğraşmıyor ve iyi bir şikayet sitesi aramıyor olurdunuz. Bırakın isimleri internette kalsın, ve firmalar şunu asla unutmasın, İnternet; şikayetleri ve güzellikleri, kısaca hiçbir şeyi asla unutmaz.