MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!

HEP 1 NUMARA OLMAK

Sikayet.com


Yaşam o kadar çok ders ve sürprizlerle dolu ki bir sonraki saniyede ne olacağını bilmeden yaşamak çok güzel. Sanırım bilerek yaşasak hayat bu kadar güzel olmazdı. Hayatın bu sürprizlerine karşı ayakta kalmak da sağlam kişilik ve pozitif bir bakış açısıyla daha da kolay sanırım. Hepimizin amaçları, ilgileri farklı farklı ve bu da hayata renk katıyor. Siz siyahı severken benim beyazı sevmem ne kadar güzel. Ve aynı ortamda kardeşçe, renk cümbüşü içinde yaşamak. Siz rahatsınızdır ben heyecanlı, siz dersiniz ki brinci belirli ikinci kim, ben ise ikinci olsam da fark etmez, nasıl olsa yaşadığımız hayat aynı. İşte birinci olmakla ikinci olmak arasındaki fark buradan kaynaklanıyor.

Acaba hayatta hep bir numaraya oynamak mı lazım yoksa hayatı sakin, sessiz, olduğu gibi yaşamak mı? Öyle karakterler vardır ki ikinci olmayı asla kabullenemezler. Her zaman bir numara olmak ve orada kalmak isterler. Aslında çok güzel bir duygu ama çok çalışmak ve gayret gerektiriyor. Peki 1 numara olmak için gerekli enerjiyi her zaman nereden alacak ve bulacaksınız? O da zaten sizin kişiliğinizde bir yanardağ olduğu için hiç sönmeyen bir ateş size hep birinci olmanızı söylüyor. Zaten o ateş hiç sönmediği için siz yerinizde duramıyorsunuz. İllaki en iyisini siz yapacaksınız, illaki bir şeyler yapıp göz önünde ve lider olacaksınız.

Bu liderlik ruhu size Allah tarafından verildiği için siz ne yaparsanız yapın ondan kurtulamazsınız. İşte bunlar olunca da siz otomatikman zaten bir numaranın en büyük adayısınız. Her ne yapıyor olursanız olun mutlaka en iyiyi yapan veya en iyiyi yapmak uğruna çalışan siz oluyorsunuz. Rakipleriniz de size saygı duyuyor, dürüst çalışıyor ve birinci olmanın tüm gereklerini yerine getiriyorsunuz. Uykuya dahi zaman ayırmıyorsunuz bazen, yapacağınız işi yapmadan size rahat yok. Gece olmuş gündüz olmuş, borsa düşmüş çıkmış sizin umurunuzda bile olmaz.

Siz yaptığınız işi en iyi yapıyorsunuz bunun da tek sebebi kendinize ve işinize olan saygınız. Kişiliğiniz başka bir şey olmasına zaten izin vermezdi. Siz zaten ikinci olacak sıradan bir karakter olarak yaratılmadınız. İkinci olmak size büyük acı verir ve gece olup tek başınıza kaldığınızda vicdan muhasebesinde yenilirsiniz ve o hesabı veremezsiniz. İkinci olamazsınız siz. Siz birinci olmak ve insanlara yardım etmek için yaratılmış bir iş meleğisiniz. Ailenize de gerekli zamanı ayırmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınıza eminim. İş için son saniyeye kadar tüm sorumlulukları alır, gerekirse eve dönüş yolunda işleri telefonla bile idare edersiniz. Şoförünüze yavaş ve temkinli gitmesini, eve varmadan önce oğlunuza, kızınıza, eşinize alacaklarınızı dahi o iş arasında yapar ve eve tam bir baba, koca ve iş adamı olarak dönersiniz.

Artık kendinizle gurur duyma ve rahatlama vakti:). Şimdi emin ellerdesiniz, bırakın da aileniz koruma altına alsın şimdi sizi, Sizin her zaman onlar için yaptığınız gibi.. İşte sizin hayatta başarı formülünüz bu, siz istemeseniz de hayat size en güzel şeyi vermiş ve Allah da bahşetmiştir. Bu duygu, bu karakter, bu yaşama sevinci sizi her zaman pozitif düşünmeye itmiş ve asla negatif düşünmediğiniz için de hep başarılı olmuşsunuzdur. En kötü ve zor zamanlarda dahi içinizdeki ses size "hadi, başaracağız" dediğinde siz o sesi dinlememezlik hiç yapmadınız, hep ona ve kendinize güvenerek iş yaptınız. Hep kendi doğrularınızın arkasından koştunuz.

Başkalarının hayal dediği şeyi siz bu fikri ortaya attıktan sadece 1 sene sonra hayata geçirdiniz. İşte bu yüzden siz 1 numarasınız. Çünkü öncelikle kendinize saygınız, bitmek bilmez bir enerjiniz ve en önemlisi de içinizdeki sesi dinlediğiniz için kendinize güveniniz var. Farkettiniz mi bilmiyorum ama tek bir kelime Şikayet;) kelimesi bile geçmedi bu yazının içerisinde. İşte hayat pozitif düşününce bu kadar güzel.