Ford Fabrika Hatalı Ecoboost Motor Arıza Faturasını Müşteriye Kesiyor
MARKALAR, YORUMLAR, TAVSİYELER.!
Şikayet No : 93882   Durum : CEVAP BEKLİYOR

Ford Fabrika Hatalı Ecoboost Motor Arıza Faturasını Müşteriye Kesiyor

15 Temmuz 2016 15:23 Oğuz T. İstanbul

Ford aracımın hareret yapması sonucu yolda kaldım. Yetkili servise çekilen aracıma 16000 tl masraf çıkarttılar. Aracımın hararet göstergesinde hiç bir yükselme, beyninde hiç bir sorun olmamasına rağmen hararet yapıyor fakat firma faturayı bana çıkartıyor. Bunu yapan firma aynı zamanda arızanın fabrikasyon hatalı üretilen ecoboost motorlara ait bir parçadan kaynaklandığını, parçanın değişmesi gerektiğini kabul ediyor. Ben aracın hararet ibresi yükselmeden hiç bir aksaklık olmayan aracımda nasıl fark edebilirim bir terslik olduğunu, bunu ford'a soruyorum? Mantıklı bir cevapları varsa eğer ben ford firmasına arızanın dışında 16000 tl ödemeyi taahüt ediyorum. Bir insan arabasının hareret yaptığını hararet ibresi yükselmeden nasıl anlayabilir acaba?

Etiket : Ford Fabrika Hatalı Ecoboost Motor Arızası Okunma : 1321
  • TAKİBE AL
  • DESTEKLE - 1

ŞİKAYET İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER

Henüz bu şikayet ile ilgili firma-müşteri görüşmesi gerçekleşmemiş.

BENZER ŞİKAYETLER

ŞİKAYET İLE İLGİLİ YORUMLAR (2)

İsa D. 31 Mart 2017

Elazığ ford çetinkayalar'dan 2016 aralik ayında ford couier aldım araç daha 8 binde balata bitmiş gibi cok kötü bir ses var rahatsız edici servis balatadan kaynaklı dedi garanti red verdi 8 binde araba arıza veriyor ford kabul etmiyor servis sesi vidyoya çekti kayıt yaptı bu konu hakkinda bana yardimcı olunmazsa bimer sabim hatta mahkemeye kadar gideceğim ve çevremdeki tum insanlara ford'u kötüleyeceğim, ben ticari taksiciyim arabaya her binen insana ford'tan uzak durun diyeceğim.

Cevap yaz 0 0
Remzi D. 22 Temmuz 2016

Öncelikle geçmiş olsun. Mevcut husus Ttk, Tbk, ve Thkhk ve birçok yönetmelikte düzenlenmiş olduğu üzere ayıplı ifadır. Ayıplar da gizli ayıp ve açık ayıp olarak ayrılmaktadır. Sizin durumunuzda ise gizli ayıp söz konusudur. Yani ilk kontrol ve denemede ortaya çıkabilen ayıp değil, kullanma ile zamanla ortaya çıkan ayıptır. Bu husus bilirkişi raporları ile de tespit edildiği takdirde talep haklarınız şunlar olacaktır; ayıp oranında bedelden indirim, aracın ayıpsız benzeri ile değişim veyahut bedel iadesidir. Bu durumda karşı taraf ya bu taleplerinizden birini yerine getirecektir ya da dosya masraf, harç ve vekalet ücretini ödemek zorunda kalacaktır. Tekrar geçmiş olsun. Selam ve hürmetlerimle.

Cevap yaz 0 0
Vodafone Faturalı Hatta Geçiş Oyunları İstanbul Tek Nakliyat Depolama Eşya Teslimat ve Fazla Ücret İsteme Sorunu