Flash Tv Trident Cep Telefonu Mağduriyeti

Flash tv’deki doğrudan satışta reklamı yapılan trident marka telefon siparişi verdim. Bana vizyon kurye tarafından markası olmayan samsung s3 benzeri çift sim kartlı bir telefon geldi.

200 tl para ödeyip ptt kuryeden aldım ama telefon 2 sim kartı da kabul etmedi, çalıştırmadı. Kamerası da çalışmıyor. Anlayacağınız arızalı ve benim istediğim marka olmayan bir telefon yollamışlar.

Yaptığım araştırmada bu vizyon kurye’den şikayetçi olan yalnız ben değilmişim ama ben bu konuyu tüketici hakları mahkemesine kadar taşıyacağım.

Gönderen: Yaşar T.
Yorum Yaz
Yeni ve farklı şikayetleri "ŞİKAYET GÖNDER" sayfasından iletiniz!
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (12)
Orhan T.

ben de aynı mağduriyeti yaşadım. gelin birleşelim flaş tv ve vizyon kuryeyi mahkemeye verelim. maddi manevi ben yarın yapacağım.

. M.

merhaba, trident cep telefonu talebinde bulundum fakat bize yanlış teslimat yapıldı ve gönderilen telefon çok kötü, kırık. müşteriyi kandırıyorlar şikayetçim. her hukuki işlemi yapacağım. yetkililerin beni aramasını istiyorum.

. H.

Ben de aynı mağduriyeti yaşıyorum. trident TD 2122 model telefonu sipariş verdim, bana markasız s3 modeli yazan bi telefon geldi. berbat birşey. çift sim girişli ama 1 tane bile sim okumuyor. ben de bunlardan şikatetçiyim. tüm hukuki işlemlerde beraber birşeyler yapmayı tavsiye ediyorum. en azından çok daha etkili olur.

. N.

s3 modeli diye reklam yaptılar 219 tl ye gelen telefon sanki kullanılmış gibi filim çizilmiş kartı görmüyor, bunları mahkemeye verelim.

. R.

televizyondan şu 59 tl ayakkabı, bot, cüzdan ve kemer sipariş verdim, rengini kahverengi dedim oysa bugün elime ulaştı rengi siyah kemer ve cüzdan yok, satıştaki ne bot ne ayakkabı benziyor degişik birşey. telefonla arıyorum ulaşılmıyor, bunları tavsiye etmiyorum.

. S.

flash tv’den 199 tl’lik trident telefonundan aldım ama elime gelen telefon gold mobile diye bir telefon ve telefon çalışmıyor. dokunmatik bozuk, kamera bozuk, kontör var dediler o da boş çıktı. verdikleri telefonlara ulaşılamıyor. artık bunlara birileri dur desin, neden kimse ilgilenmiyor. bana gelen vizyon kurye’nin faturası elimde ve flash tv’yi şikayet edeceğim. hukuk yoluna ve tüketici haklarına başvuracağım, telefonu iade etmek istiyorum.

. Ö.

s3 mini siparişi verdim 219 tl, ilk arayan 300 kişi içerisine girdiğim için tektaş yüzük hediye kazandığımı söylediler, 5 gün içinde adrese teslim olacak. sahte midir, telefon ve tektaş almıyım mı sizce.

. M.

sipariş verince hemen arıyorlar ama sorun olunca adamlar telefona bakmıyorlar bile. yeni telefon aldım bozuk kendiliğinden gidiyor.

. S.

Reklamını yaptığınız pusula pusula yayıncılıktan şikayetçiyim. Bana sattıkları ixperya dokunmatik telefon yanlış gönderilmiş olup değişim için geri gönderdim ve birbuçuk aydır cevap alamıyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim, saygılarımla.

. T.

Arkadaşlar, ben de sipariş verdim ama yorumlarınızı okuduktan sonra iptal etmek istedim olmaz, yoksa hakınızda yasal işlem başlatacağız dedi firmanın sahibi, ne yapayım acaba, yardımcı olur musunuz?

Ali M.

Arkadaşlar, aynı durumu maalesef ben de yaşıyorum, tv reklamından 139 tl’lik s4 benzeri ürün vereceklerini söylediler maalesef öyle çıkmadı hatta ımeı numarası kayıt dışı bu nedenle arama bile yapamıyorum, neyse fazla uzatmayayımvizyon kargo denilen firmanın internet adresi var ve aradım bana, bizi kullandıklarını, bizim bu konuyla ilgimizin olmadığını ve biz de bu konudan mağduruz şeklinde cevap verdiler, bu cevaba istinaden ben de ptt müşteri hizmetlerini aradım. telefonunuza gelen gönderi barkodunu çıkan yetkiliye verdim, bana paketin ful kargo tarafından gönderildiğini, başka da bir kayıt olmadığını söylediler, sonuç olarak ben şu yolu izlemenizi tavsiye ederim, 1-size gelen paketin içindeki fatura ile hakem heyetine gidin ve ürünün imeı numarasının kayıt dışı olduğunu, telefonun arama yapamadığını, dolayısıyla ayıplı ürün olduğu belirten dilekçenizi verin 2-Ful kargoyu arayın durumu anlatın, ürünü ful kargoya kimin teslim ettiğini öğrenin bir sonuç alamazsanız sizi savcılığa vereceğinizi söyleyin bir isim vermeliler, bu ürünü illaki biri onlara teslim etti. 3-Savcıya dilekçenizi verin ful kargo diye bir firma adıma bir paket göndermiştir fakat içindeki ürün istediğim niteliklere uygun değil ve kayıt dışıdır, ful kargo hakkında şikayetçi olun, vizyon kuryenin de aynı şekilde olayın içinde olabileceğini belirtin, bundan sonrası ful kargonun vereceği isim bilgileri ile savcılık işlemleri yürütecektir, diğer taraftan hakem heyetide vizyon kuryeye malının ayıplı olduğunu, geri alması gerektiğini, almazsa icra takibi başlatacağını bildirecektir, tabi vizyon kurye itiraz edecek benim böyle bir satışım yok diye. Sonuç, ful kargo ile anlaşan bu adamlar ful kargo yetkililerinin savcıya verecekleri bilgi ile bulunacaktır diyorum ben, hepimize geçmiş olsun. bir daha da tv, internet vs alışveriş yapmam, hoşçakalın.

Ali M.

tuğba hanım, ürünü teslim almayın almama hakkınız var, hiç birşey yapamazlar. Ptt ile görüşün ürünün iade masrafları kime ait, size aitse en fazla 10 tl verirsiniz ve geri gönderirsiniz, almak zorunda değilsiniz. bunu ptt yetkilileri de size söyleyecektir, almak zorunda değilsiniz ama iade masrafını sorun varsa o masrafı ödeyin yani geri gönderim masrafı en fazla 10 tl ve iade edin, aman almayın, hoşçakalın.

Ekim 22, 2013
Kategori : Medya
Yorum : 12
Okunma : 3.603